home

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

  • Napisany przez:
  • 1 Odpowiedź
  • Pin it

Z takim apelem zwracają się do mieszkańców skarżyscy policjanci. – Niestety niskie temperatury okazują się często śmiertelne dla osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie – podkreśla asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP

Policja, jak co roku, w sposób szczególny będzie kontrolować miejsca, w których przebywają bezdomni. Każda z osób będących w potrzebie zostanie poinformowana o możliwości skorzystania z pomocy specjalnych ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek

– Trudne warunki atmosferyczne są niestety przyczyną wielu zamarznięć, do których dochodzi każdej zimy. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie pozostawajmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy – podkreśla asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP. – Osoby bezdomne próbując przetrwać szukają schronienia na ogródkach działkowych, dworcach kolejowych, w piwnicach, opuszczonych mieszkaniach czy domach, a te z uwagi na zły stan techniczny mogą grozić zawaleniem. Również sposób ogrzewania pomieszczeń przez bezdomnych pozostawia wiele do życzenia – zdarza się, że rozpalają oni ogniska, co może zakończyć się nawet pożarem – dodaje.

Jeśli zauważymy osoby bezdomne zgłośmy to odpowiednim służbom.

– Klatki schodowe, domki letniskowe czy piwnice, nie są odpowiednimi na przeczekanie zimy. Pamiętajmy, że szczególnej pomocy wymagają osoby będące pod wpływem alkoholu – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło. Wystarczy jeden telefon, a zaalarmowane służby przybędą na miejsce. Skarżyscy policjanci czekają na współpracę ze strony obywateli – dodaje Damian Szwagierek.

U.O.

Zobacz również

1 komentarz

  1. MaxFlow Odpowiedz

    Tsaa i przyjadą psy i wlepią mu mandat którego i tak nie zapłaci.. Chcecie pomóc? Dajcie im szansę zapracować na swoje wynagrodzenie. Nie można kogoś skreślać tylko dlatego że nie ma domu i stosownego ubioru, wiem że w Polsce jest znieczulica ale dobry człowiek i tak zachowa się w porządku.

    Piona wszystkim dobrym ludziom 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.