Z bolącym zębem do… Buska-Zdroju!

Boli Cię ząb w nocy? Ułamał Ci się ząb, a są akurat święta? Gdzie jechać na ostry dyżur stomatologiczny?
Do tej pory mieszkańcy Skarżyska-Kam. w razie bólu zęba w nocy, niedziele i święta, mogli udać się po poradę do sąsiednich Starachowic. Póki co u sąsiadów nie skorzystamy z doraźnej pomocy stomatologicznej! Dlaczego? Gdzie się z bolącym zębem?

– Słyszałam, że Wamed w Starachowicach nie świadczy już doraźnej opieki dentystycznej w nocy, niedziele i święta. Czy to prawda? Dlaczego taka decyzja? Jeśli tak, gdzie w takim razie najbliżej można z takiej opieki skorzystać? Gdzie najbliżej mieszkańcy mogą szukać pomocy, gdy ból dopadnie ich w święta bądź w nocy? – pyta Czytelniczka.

– Faktycznie na tę chwilę świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej w Starachowicach przestały być udzielane – informuje Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Jest to związane z rezygnacją z kontraktu przez świadczeniodawcę, czyli Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Wamed”. – Najprawdopodobniej przyczyną jest brak chętnych lekarzy do wykonywania tych usług. Przed rezygnacją z kontraktu NZOZ zgłosił do NFZ zawieszenie udzielania świadczeń z powodu braku lekarzy – mówi B. Szczepanek.

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ jest jak najbardziej zainteresowany działalnością dyżurującej poradni stomatologicznej w Starachowicach. – W związku z tym  będziemy w najbliższych tygodniach ogłaszali konkurs na te świadczenia. W tej chwili taki konkurs trwa jeśli chodzi o opiekę dentystyczną w Kielcach. Obecnie jedynym miejscem w województwie świętokrzyskim , gdzie można szukać pomocy po zamknięciu gabinetów jest placówka w Busku Zdroju: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Dentalvita”, ul. Kazimierza Wielkiego 29, tel. (41) 378 61 95. Mam nadzieję, że już wkrótce pomoc będzie uzyskać także w Kielcach i ponownie w Starachowicach.

Jednak jak dodaje rzecznik NFZ, nie zależy to od samego Funduszu, ale od samych świadczeniodawców, czyli od tego czy będą zainteresowani udzielaniem tych świadczeń i złożą swoją ofertę w konkursie.

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze