Wybór obrączek to decyzja na całe życie. Poznaj zasady, którymi warto się kierować

Wizyta w salonie jubilerskim jest nieodłącznym elementem ślubnych przygotowań. Zakupione obrączki, włożone ukochanej osobie na palec podczas przysięgi małżeńskiej, mają być symbolem miłości oraz pamiątką na całe życie. Różnorodność stylów pozwala na wybranie biżuterii, która doskonale dopasuje się do osobowości przyszłych małżonków. I chociaż o gustach się nie dyskutuje, a każda para narzeczonych ma odmienne zdanie na temat wyglądu obrączek, należy przy ich wyborze trzymać się kilku podstawowych kryteriów.

Obrączki muszą być piękne… i funkcjonalne

Wiele par, decydując się na zakup tej biżuterii u jubilera, za podstawowe kryterium obiera wygląd obrączek. Drogocenne kamienie, łączenie różnych rodzajów złota, fantazyjne kształty, zdobienia i formy – to przykuwa wzrok i zachęca do kupna. Natomiast opłaca się pamiętać o tym, że wraz z upływem czasu dłonie się zmieniają, może być więc konieczna korekta rozmiaru obrączek. Gdy są one wykonane z misternie zdobionego kruszcu, trudniej je przerobić. W trakcie wizyty u jubilera zapytaj, czy wybrane przez Ciebie obrączki ślubne można będzie w przyszłości zmniejszyć albo powiększyć i jak to wpłynie na ich wygląd.

Wiele zależy od próby złota

Pary decydujące się na zakup obrączek najczęściej wybierają te wykonane ze złota. Jest bowiem kojarzone ze szlachetnością, długowiecznością, a także z niesłabnącym uczuciem. Na rynku dostępne są trzy próby złota, co wskazuje procent czystego kruszcu w stopie. Najwyższa, 750, oznacza próbę 18-karatową, 585 – 14-karatową, a najniższa, 333, 8-karatową. Opisywany kruszec jest jednak dosyć miękki, zatem jego większa ilość sprawi, że będzie bardziej podatny na odkształcenia i uszkodzenia. Z kolei zbyt mała zawartość złota powoduje wchodzenie metalu w reakcję z powietrzem oraz jego ciemnienie. Sposób na zachowanie równowagi pomiędzy szlachetnością obrączek i ich użytecznością to próba 585.

Dobierz odpowiedni rozmiar obrączek

Mogłoby się wydawać, że dobór właściwego rozmiaru obrączek to nic trudnego – przecież w filmach zawsze pasują. Tymczasem każdy salon jubilerski może mieć inną rozmiarówkę. Kobiety, które noszą pierścionki, mają ułatwione zadanie, mogą bowiem zanieść jeden do jubilera i na jego podstawie podjąć decyzję o rozmiarze. Ślub zwykle planujemy z dużym wyprzedzeniem, więc jeżeli uroczystość ma odbyć się latem, a wybór obrączek zimą, trzeba wziąć pod uwagę naturalne uwarunkowania organizmu. Podczas niskich temperatur kurczą się naczynia krwionośne, a przy wysokich – rozszerzają. Dlatego latem obwód palca może być nieco większy.

Pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia: gdzie kupić obrączki? Jeżeli wiecie, czego oczekujecie i znacie swoje rozmiary, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamówić je w internecie, na przykład w sklepie Eko-Karat. Czas to przed ślubem wartość deficytowa, dlatego docenicie każdą jego oszczędność.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Czy się wysypiasz? W okresach podwyższonej zachorowalności na grypę i inne choroby dużo mówi się o wzmacnianiu odporności organizmu. Wprost nieoceniony wpływ na kondycję...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze