Z bolącym zębem do… Buska-Zdroju!

0
0

Boli Cię ząb w nocy? Ułamał Ci się ząb, a są akurat święta? Gdzie jechać na ostry dyżur stomatologiczny?
Do tej pory mieszkańcy Skarżyska-Kam. w razie bólu zęba w nocy, niedziele i święta, mogli udać się po poradę do sąsiednich Starachowic. Póki co u sąsiadów nie skorzystamy z doraźnej pomocy stomatologicznej! Dlaczego? Gdzie się z bolącym zębem?

– Słyszałam, że Wamed w Starachowicach nie świadczy już doraźnej opieki dentystycznej w nocy, niedziele i święta. Czy to prawda? Dlaczego taka decyzja? Jeśli tak, gdzie w takim razie najbliżej można z takiej opieki skorzystać? Gdzie najbliżej mieszkańcy mogą szukać pomocy, gdy ból dopadnie ich w święta bądź w nocy? – pyta Czytelniczka.

– Faktycznie na tę chwilę świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej w Starachowicach przestały być udzielane – informuje Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Jest to związane z rezygnacją z kontraktu przez świadczeniodawcę, czyli Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Wamed”. – Najprawdopodobniej przyczyną jest brak chętnych lekarzy do wykonywania tych usług. Przed rezygnacją z kontraktu NZOZ zgłosił do NFZ zawieszenie udzielania świadczeń z powodu braku lekarzy – mówi B. Szczepanek.

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ jest jak najbardziej zainteresowany działalnością dyżurującej poradni stomatologicznej w Starachowicach. – W związku z tym  będziemy w najbliższych tygodniach ogłaszali konkurs na te świadczenia. W tej chwili taki konkurs trwa jeśli chodzi o opiekę dentystyczną w Kielcach. Obecnie jedynym miejscem w województwie świętokrzyskim , gdzie można szukać pomocy po zamknięciu gabinetów jest placówka w Busku Zdroju: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Dentalvita”, ul. Kazimierza Wielkiego 29, tel. (41) 378 61 95. Mam nadzieję, że już wkrótce pomoc będzie uzyskać także w Kielcach i ponownie w Starachowicach.

Jednak jak dodaje rzecznik NFZ, nie zależy to od samego Funduszu, ale od samych świadczeniodawców, czyli od tego czy będą zainteresowani udzielaniem tych świadczeń i złożą swoją ofertę w konkursie.

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.