Przedślubna wizyta w salonie piękności to nie tylko makijaż

USTAL DATĘ KILKA MIESIĘCY PRZED ŚLUBEM

Na ile przed ślubem należy rozpocząć przygotowania upiększające oraz pielęgnacyjne, tak aby uniknąć niepotrzebnego stresu i walki z czasem? Kiedy jest najlepszy czas na wykonanie zabiegów kosmetycznych przed tym niezwykle ważnym dniem? Na te i wiele innych pytań udzieliła nam odpowiedzi właścicielka studia kosmetycznego „Babskie Fanaberie” Katarzyna Mucha.

 

Kiedy przyszła panna młoda powinna zacząć myśleć o zabiegach kosmetycznych przed ślubem?

Planowanie zabiegów kosmetycznych, z co najmniej dwóch powodów należy zaplanować na kilka miesięcy przed datą ślubu. Pierwszym z nich jest niewątpliwie możliwość zarezerwowania konkretnego terminu w ulubionym salonie, bez późniejszych sytuacji stresowych związanych z brakiem jego dostępności. Drugi, to świadomość tego, iż nie wszystkie zabiegi nadają się do wykonania na „tuż przed” ceremonią lub wykonywane są seriami dla najlepszych efektów. Nawiązując do treści pytania w dzisiejszych czasach tyczy się ono nie tylko panien młodych ale i panów. Mężczyźni coraz chętniej sięgają po nasze porady i korzystają z naszych usług. Tak więc, im wcześniej narzeczeni zarezerwują odpowiadające im terminy, tym bezpieczniej.

Na jakie zabiegi decydują się przyszli nowożeńcy?

Lista zabiegów jest bardzo długa. Znajdziemy na niej zabiegi na twarz, ciało, paznokcie, dłonie czy stopy. Pierwszym i bardzo istotnym etapem jest przeprowadzenie konsultacji, diagnoza stanu skóry i dopiero wówczas propozycja odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych lub leczniczych, a także dobranie preparatów do pielęgnacji domowej. Wystarczy kilka miesięcy stosowania cennych porad specjalisty, aby mieć gwarancję pięknej i świeżej cery w dniu ślubu, bez niepożądanych cieni pod oczami, łuszczącego się naskórka czy wyprysków.

Czyli przedślubna wizyta w salonie piękności to nie tylko makijaż?

Oczywiście, że nie. Tylko na zadbanej twarzy makijaż będzie prezentował się doskonale. O swoją cerę możemy zadbać wykonując zabieg mikrodermabrazji lub peelingu kwasowego w zależności od rodzaju cery oraz pory roku. Są to zabiegi głęboki złuszczające, które warto wykonać na kilka miesięcy przed ślubem. Bliżej magicznej daty ślubnej zalecane są natomiast zabiegi nawilżająco- odżywcze – by cera nabrała naturalnego blasku. W ostatnim tygodniu przed ślubem kosmetyczka wykona regulacje oraz hennę brwi i rzęs, która doda twarzy wyrazu i podkreśli makijaż.

O co jeszcze warto zadbać, by w dniu ślubu pięknie wyglądać?

Dłonie! To właśnie one muszą prezentować się w tym dniu nienagannie! – to na nich podczas ceremonii będzie skupiał się wzrok wszystkich gości i niezawodne oko kamery.

Stylista paznokci doradzi w jaki sposób zadbać o skórę, zaproponuje zabiegi pielęgnacyjne, które oczyszczą dłonie i stopy z martwego naskórka, rozjaśnią, nadadzą skórze miękkości i elastyczności. Dzień przed uroczystością młoda para powinna skorzystać z usługi manicure. Obecnie przyszłe panny młode stawiają na prostotę i klasyczne rozwiązania jeśli chodzi o manicure ślubny. Nieustannie od lat pozostaje na topie klasyczny french, jasne odcienie typu nude czy obecny hit tzw. babyboomer.

 

FOTO

O przedślubnej wizycie w salonie piękności opowiada Katarzyna Mucha, właścicielka studia kosmetycznego „Babskie Fanaberie”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze