Przeczytaj, zanim wybierzesz salę weselną

NIEZBĘDNIK DLA NARZECZONYCH

O czym należy pamiętać wybierając sale weselną? Jakimi wytycznymi kierować się w swoich poszukiwaniach? O radę zapytaliśmy Ryszarda Żyszczyńskiego, właściciela sali weselnej przy ul. Warszawskiej w Końskich.

 

Na drodze przygotowań do dnia ślubu i wesela para młoda musi dokonać wielu ważnych, zarówno tych łatwiejszych jak i trudniejszych wyborów. Niewątpliwie jedną z najważniejszych decyzji dotyczących tego jakże istotnego dla przyszłych Nowożeńców dnia, jest wybór sali ślubnej. W ostatnich latach,liczba sal weselnych wzrosła kilkakrotnie co znacznie poszerzyło pole wyboru dla Nowożeńców. Dziś bywa tak, że młodym ciężko jest podjąć decyzję o tym, która sala jest ładniejsza, najbardziej odpowiada oczekiwaniom. Jednak mimo tego, że sal weselnych jest w obecnych czasach tak dużo, pamiętajcie abytermin w tej wybranej zarezerwować odpowiednio wcześnie, ponieważ te najlepsze mogą już być zajęte – mówi Ryszard Żyszczyński, który od lat z powodzeniem podejmuje nowożeńców w swojej sali przy ul. Warszawskiej w Końskich.

Po pierwsze wygląd

Niewątpliwie, jedną z pierwszych rzeczy, na jaką zwracają uwagę nowożeńcy poszukujący sali weselnej, jest jej wygląd. W tek kwestii ciężko jest mi cokolwiek podpowiadać ponieważ wystrój sali jest kryterium bardzo subiektywnym i zależy tylko i wyłącznie od Waszych indywidualnych upodobań. A jak doskonale wiemy, o gustach się nie dyskutuje. Są jednak pewne istotne przesłanki, które Nowożeńcy przy wyborze sali weselnej powinni sprawdzić i uwzględnić.

Klimatyzacja to standard

– Do niedawna wydawało mi się, że kwestia klimatyzacji na sali weselnej jest w dzisiejszych czasach już raczej standardem. Z opowieści swoich klientów, którzy przeszli już etap poszukiwania sali i widzieli wiele wiem, że się myliłem. Okazuje się, że istnieją do dziś sale weselnie nieposiadające klimatyzacji. Pamiętajcie zatem o tym, że jej brak w gorące dni może skutecznie zrujnować nawet najlepszą zabawę. Nie wspominając nawet o tym, jak szybko w takich warunkach psuje się jedzenie – zauważa.

Najlepsze menu

Pozostając przy wspomnianej kwestii jedzenia, czyli czynnika równie ważnego co muzyka na weselu, decydującego o udanej zabawie. Najlepsze sale weselne oferują szerokie gamy potraw do wyboru, z których nowożeńcy mogą skomponować najlepsze menu dla swoich gości. Należy pamiętać by sprawdzić, czy sala poza tradycyjnymi potrawami oferuje przygotowanie także potraw wegetariańskich czy wegańskich. To bardzo ważne, aby każdy z Waszych gości, niezależnie od upodobań smakowych czuł się pełnoprawnym gościem.

Baza noclegowa

Kolejnym istotnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę wybierając salę jest baza noclegowa. Narzeczeni powinni pomyśleć o niej zwłaszcza wtedy, gdy część zaproszonych gości, dojeżdża z odległych zakątków i po zakończeniu zabawy nie ma możliwości powrotu do domu. – Pamiętajcie zatem aby dowiedzieć się, jakie sale weselne, proponują gościom pokoje, w których będą mogli odpocząć przed poprawinami, lub drogą powrotną do domu. Miłą niespodzianką dla was może okazać się także fakt, iż niektóre sale weselne, oferują młodej parze prezent, w postaci darmowego pokoju dla nowożeńców – zaznacza pan Ryszard.

Podłoga i parkiet

Z punktu widzenia właściciela sali weselnej mogę doradzić przyszłym nowożeńcom, aby zwracali uwagę na często pomijany aspekt przy wyborze sali, mianowicie podłogę i parkiet. To, o czym należy pamiętać w tej kwestii jest to, aby parkiet, nie był zbyt śliski. Taniec w butach na wysokim obcasie na śliskiej podłodze to wyczyn nie tylko utrudniony, ale i niebezpieczny.

Dodatkowe efekty

Mając tak szeroki wachlarz sal weselnych do wyboru warto zwrócić uwagę na to co właściciele sali oferują wam dodatkowo. Opcja bezpłatnego wynajmu samochodu do ślubu czy efektownego ciężkiego dymu na pierwszy taniec będzie oszczędnością dla Państwa, a niewątpliwie atrakcją dla zaproszonych gości. Pytajcie o dodatkowe oświetlenie sali np. LED bo możliwości w tej tematyce są w dzisiejszych czasach ogromne i tworzą wspaniale efekty wizualne.

 

FOTO

Niewątpliwie, jedną z pierwszych rzeczy, na jaką zwracają uwagę nowożeńcy poszukujący sali weselnej, jest jej wygląd.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze