Wypadek samochodowy: jak z sukcesem uzyskać odszkodowanie? Kilka przydatnych porad

(Materiał partnera)

Rezultatem wypadku samochodowego, niezależnie od jego rozmiaru i poniesionych strat, zawsze jest stres, szok oraz inne konsekwencje zdrowotne, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. I chociaż czasu nie da się już cofnąć, można sprawić, że powrót do zdrowia, a także pełnej kondycji będzie łatwiejszy. Rozwiązaniem jest odszkodowanie, czyli świadczenie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku z polisy OC sprawcy. W teorii wydaje się to łatwe, jednak w praktyce nie zawsze tak jest. Zdarza się, że ubezpieczyciel nie chce wypłacić oczekiwanej kwoty albo znacznie zaniża jej próg. Jak sobie z tym poradzić i mieć pewność, że dostaniemy godziwą rekompensatę?

Na początek złóżmy wniosek o odszkodowanie do odpowiedniego ubezpieczyciela

Pierwsze kroki kierujemy do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku ma założoną polisę. Tam składamy wniosek, który niemal w każdym przypadku będzie wyglądał tak samo. Dobrze jest zamieścić w nim charakterystykę wszystkich aspektów wypadku oraz załączyć odpowiednie dokumenty:

  • Oświadczenie z miejsca zdarzenia albo opis wypadku: zamieszczamy w nim dokładne wyjaśnienie, jak doszło do kolizji, jak ona wyglądała i kto ją spowodował.
  • Dokumentacja medyczna: to jeden z najważniejszych załączników do wniosku o odszkodowanie. Musi się tutaj znaleźć diagnoza lekarska, wyniki badań, opis przebytych zabiegów i operacji.
  • Relacja z codzienności powypadkowej: tutaj opisujemy, jak bardzo zmieniło się nasze życie w wyniku zdarzenia, jaki wpływ na codzienne czynności mają odniesione obrażenia.
  • Roszczenia: ostatnim punktem wniosku wyszczególniamy świadczenia, o jakie walczymy, jak również ich wysokość, załączając właściwe argumenty.

Zorientujmy się, gdzie otrzymamy pomoc w walce o godne odszkodowanie

Nie musimy ubiegać się o odszkodowanie sami – istnieją ludzie, którzy pomagają poszkodowanym w wypadkach uzyskiwać wysokie sumy odszkodowań. Zdaniem specjalisty z AIF Kancelaria specjalizującego się w tego typu zagadnieniach: „Duże znaczenie ma czas, w jakim zgłosimy się do odpowiednich organów czy instytucji. Jeżeli wynikiem zdarzenia jest sprawa karna, warto pozostawać w kontakcie z przedstawicielami policji i prokuratury. Orzeczenie sądu bowiem może znacząco wpłynąć na wysokość świadczenia. Gdy już poznamy wynik sprawy, dobrym ruchem jest zgłoszenie się do kancelarii odszkodowawczej, która pomoże w uzyskaniu najwyższej możliwej kwoty odszkodowania” (więcej na ten temat: https://www.tuodszkodowania.pl/).

O co możemy wnioskować? Najczęściej odszkodowanie pokrywa koszty zakupu lekarstw, wizyt u lekarzy czy rehabilitacji. Niezbędne będzie tutaj gromadzenie potrzebnej dokumentacji: recept, faktur VAT albo pokwitowań, a także biletów MPK czy rachunków za taksówkę. Często spotykana jest też rekompensata finansowa dla najbliższych osoby poszkodowanej lub wynajętych osób z tytułu opieki pozamedycznej, jak również za utraconą możliwość pracy zarobkowej.

1 KOMENTARZ

  1. Całe szczęście, że istnieją takie firmy odszkodowawcze i kancelarie, które walczą o wyższe odszkodowania, bo niestety ubezpieczyciele często zaniżają kwotę… Z własnego doświadczenia mogę polecić fundusz odszkodowań komunikacyjnych: https://funduszodszkodowan.pl Wypłacili mi pieniądze z góry i nie musiałam już się martwić o resztę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: