Wypadek samochodowy: jak z sukcesem uzyskać odszkodowanie? Kilka przydatnych porad

(Materiał partnera)

Rezultatem wypadku samochodowego, niezależnie od jego rozmiaru i poniesionych strat, zawsze jest stres, szok oraz inne konsekwencje zdrowotne, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. I chociaż czasu nie da się już cofnąć, można sprawić, że powrót do zdrowia, a także pełnej kondycji będzie łatwiejszy. Rozwiązaniem jest odszkodowanie, czyli świadczenie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku z polisy OC sprawcy. W teorii wydaje się to łatwe, jednak w praktyce nie zawsze tak jest. Zdarza się, że ubezpieczyciel nie chce wypłacić oczekiwanej kwoty albo znacznie zaniża jej próg. Jak sobie z tym poradzić i mieć pewność, że dostaniemy godziwą rekompensatę?

Na początek złóżmy wniosek o odszkodowanie do odpowiedniego ubezpieczyciela

Pierwsze kroki kierujemy do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku ma założoną polisę. Tam składamy wniosek, który niemal w każdym przypadku będzie wyglądał tak samo. Dobrze jest zamieścić w nim charakterystykę wszystkich aspektów wypadku oraz załączyć odpowiednie dokumenty:

  • Oświadczenie z miejsca zdarzenia albo opis wypadku: zamieszczamy w nim dokładne wyjaśnienie, jak doszło do kolizji, jak ona wyglądała i kto ją spowodował.
  • Dokumentacja medyczna: to jeden z najważniejszych załączników do wniosku o odszkodowanie. Musi się tutaj znaleźć diagnoza lekarska, wyniki badań, opis przebytych zabiegów i operacji.
  • Relacja z codzienności powypadkowej: tutaj opisujemy, jak bardzo zmieniło się nasze życie w wyniku zdarzenia, jaki wpływ na codzienne czynności mają odniesione obrażenia.
  • Roszczenia: ostatnim punktem wniosku wyszczególniamy świadczenia, o jakie walczymy, jak również ich wysokość, załączając właściwe argumenty.

Zorientujmy się, gdzie otrzymamy pomoc w walce o godne odszkodowanie

Nie musimy ubiegać się o odszkodowanie sami – istnieją ludzie, którzy pomagają poszkodowanym w wypadkach uzyskiwać wysokie sumy odszkodowań. Zdaniem specjalisty z AIF Kancelaria specjalizującego się w tego typu zagadnieniach: „Duże znaczenie ma czas, w jakim zgłosimy się do odpowiednich organów czy instytucji. Jeżeli wynikiem zdarzenia jest sprawa karna, warto pozostawać w kontakcie z przedstawicielami policji i prokuratury. Orzeczenie sądu bowiem może znacząco wpłynąć na wysokość świadczenia. Gdy już poznamy wynik sprawy, dobrym ruchem jest zgłoszenie się do kancelarii odszkodowawczej, która pomoże w uzyskaniu najwyższej możliwej kwoty odszkodowania” (więcej na ten temat: https://www.tuodszkodowania.pl/).

O co możemy wnioskować? Najczęściej odszkodowanie pokrywa koszty zakupu lekarstw, wizyt u lekarzy czy rehabilitacji. Niezbędne będzie tutaj gromadzenie potrzebnej dokumentacji: recept, faktur VAT albo pokwitowań, a także biletów MPK czy rachunków za taksówkę. Często spotykana jest też rekompensata finansowa dla najbliższych osoby poszkodowanej lub wynajętych osób z tytułu opieki pozamedycznej, jak również za utraconą możliwość pracy zarobkowej.

1 KOMENTARZ

  1. Całe szczęście, że istnieją takie firmy odszkodowawcze i kancelarie, które walczą o wyższe odszkodowania, bo niestety ubezpieczyciele często zaniżają kwotę… Z własnego doświadczenia mogę polecić fundusz odszkodowań komunikacyjnych: https://funduszodszkodowan.pl Wypłacili mi pieniądze z góry i nie musiałam już się martwić o resztę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska...
Przypominamy, że mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 rok życia, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, które już...
Uroczystą sumą w kościele parafialnym w Łącznej rozpoczęto obchody święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę poczty sztandarowe, władze gminy (Wójt, radni), młodzież...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: