Rewolucyjna nowinka techniczna ma swoich odbiorców

Azot zamiast powietrza – spróbuj, bo warto

Azot zamiast powietrza w kołach? Nie ma nic prostszego, jak tylko zawitać do mieszczącej się przy ul. Leśnej w Starachowicach siedziby serwisu ogumienia Vimac, który z myślą o właścicielach najnowszych modeli aut oferuje specjalną usługę.

– Klienci coraz częściej decydują się na azot zamiast powietrza w kołach i stwierdzają, że naprawdę warto. – twierdzi właściciel serwisu VIMAC. Firma jako jedyna w Starachowicach oferuje możliwość napełniania kół azotem. Czym charakteryzuje się taki proces? Nie różni się praktycznie niczym od zwykłego napełniania kół powietrzem. Magnesem może być z pewnością niewielki koszt usługi. Napełnienie jednego koła to koszt rzędu 5 zł, za komplet zapłacimy zatem nie więcej niż 20 zł. Koszt usługi to jedno. Drugim plusem jest czas. Wymiana powietrza na azot, specjalistom nie zajmie więcej niż 15 minut.

Nowe auta wyposażone są w czujniki systemu TPMS (z ang.Tire Pressure Monitoring System), pozwalającego monitorować ciśnienie w oponach. To innowacja technologiczna, która stosowana jest w pojazdach, wyprodukowanych głównie po 1 listopada 2014 r. Wiąże się to z dyrektywami Unii Europejskiej – dodaje właściciel serwisu. W niektórych autach, problemem jest zapalająca się kontrolka czujnika ciśnienia w oponach. Nie ma lepszego rozwiązania, jak wymiana powietrza na azot. Taki zabieg może być wykonywany we wszystkich autach, niezależnie od rodzaju opony.

Azot ma inną strukturę niż powietrze. Nie powoduje zmian objętości opony pod wpływem temperatury. Ponadto opony pompowane są z dokładnością do ok. 99,5 procent, dzięki czemu przez bardzo długi czas nie będziemy musieli regulować ciśnienia.

R.R.

Czy wiesz, że…

Jakie zalety niesie za sobą obecność azotu w kołach zamiast powietrza? Niewielu kierowców zapewne wie – o czym najlepiej świadczą wyniki przeprowadzanych testów – iż jazda autem na kołach z azotem powoduje m.in. oszczędności na zużyciu paliwa nawet do 3 proc. Istotne dla poruszania się pojazdu jest również utrzymanie właściwego ciśnienia w kołach. Jak podkreślają specjaliści, dzięki azotowi żywotność opon wzrasta nawet o połowę. Dzięki gazowi, zmniejszeniu ulega także możliwość występowania korozji na obręczach kół.

 

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska...
Przypominamy, że mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 rok życia, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, które już...
Uroczystą sumą w kościele parafialnym w Łącznej rozpoczęto obchody święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę poczty sztandarowe, władze gminy (Wójt, radni), młodzież...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze