Świat w obliczu nowych wyzwań! Jak sobie z nimi poradzi i co nam grozi?

Żyjemy w arcyciekawych czasach – chyba nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Dzisiejszy świat serwuje nam bowiem możliwości, zjawiska i technologie, o których nasi przodkowie mogli jedynie pomarzyć. Rozwój cywilizacyjny to jednak nie tylko plusy – niesie on bowiem za sobą ogromne zagrożenia i wyzwania, z którymi także ludzkość nie miała jeszcze do czynienia. Czego możemy się spodziewać? Jak reagować na zmieniający się świat? Czy mamy się czego obawiać? Okazuje się, że informacje z całego świata są coraz bardziej niepokojące.

Świat na krawędzi wojny?

Ostatnie dni zdominowały niepokojące doniesienia z Bliskiego Wschodu, który zdaje się pogrążać w chaosie. W wyniku rozkazu Donalda Trumpa zabito tam jednego z przywódców Iranu – Kasema Sulejmaniego. Persowie już teraz zapowiedzieli krwawy odwet, który ma wstrząsnąć Amerykanami. Cały świat wstrzymał oddech – niektórzy wprost sugerują, że może to być początek kolejnego globalnego konfliktu. Amerykanie nie zamierzają jednak pokornie czekać na rozwój wydarzeń – już teraz zapowiedzieli, że jakikolwiek akt irańskiej agresji spotka się z atakiem na cele rozmieszczone w całym kraju. Bliski Wschód jest regionem szczególnie niebezpiecznym – bardzo często to właśnie tam dochodzi do zamachów terrorystycznych, starć i konfliktów zbrojnych. Czy jesteśmy świadkiem kolejnej? Czy Polska ma się czego obawiać? Eksperci są niemal jednogłośni – na razie możemy czuć się bezpieczni. Prawdopodobnie dojdzie niestety do eskalacji konfliktu, który może wyjść poza teren Bliskiego Wschodu. Czy atak USA na Irańskiego przywódcę będzie początkiem krwawej wojny?

Sztuczna inteligencja szokuje użytkowników!

Do naszego życia wkracza coraz odważniej także sztuczna inteligencja. Zazwyczaj pomaga nam ona w codziennym życiu i dostarcza nowych możliwości. Pomaga nam na przykład dotrzeć do wyznaczonego celu, wyszukać niezbędne informacje czy za pomocą głosu wykonać połączenie do kontaktu z listy. Zdarza się jednak, że sztuczna inteligencja nas szokuje i przeraża. Niedawno przekonała się o tym Brytyjka Danni Morritt, która korzystała z pomocy sztucznej inteligencji. Alexa zasugerowała kobiecie samobójstwo – warto dodać, że pytanie dotyczyło układu krwionośnego człowieka. Sztuczna inteligencja wygłosiła także monolog, który sprowadzał się do szkodliwości ludzkiego życia na naszej planecie. Czy możemy już mówić o buncie maszyn? Okazuje się, że tego typu pogłoski są grubo przesadzone – Alexa prawdopodobnie zasugerowała się bowiem jednym z wpisów na Wikipedii, które edytować może każdy użytkownik serwisu. Nie zmienia to jednak faktu, że dzisiejszy świat przynosi nam zupełnie nowe problemy i zagadnienia, z którymi musimy sobie radzić. Do czego to wszystko doprowadzi? Prawdopodobnie przekonamy się wkrótce.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżyskim (stan na dzień 03.04.2020, godz. 14.00), według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku-Kamiennej Liczba osób poddanych kwarantannie - 455 Liczba osób poddanych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze