Sandra potrzebuje protezy za 20 tys. zł!

Sandra Synowiec, 3-letnia dziewczynka, która urodziła się bez wykształconej rączki pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup protezy. Jej koszt to 20 tys. zł!
Najpierw guz, potem rączka…

Sandra urodziła się w listopadzie 2014 roku bez prawej rączki. W życiu płodowym nie wykształciła się ani dłoń ani przedramię. – Na jednym z USG w czasie ciąży, profesor z Łodzi stwierdził, że dziecko ma guza krzyżowo-guzicznego – potworniaka (guzy będące zlepkiem różnych tkanek), umiejscowionego na pośladku. Braku prawego przedramienia i dłoni nikt, żaden z profesorów, lekarzy, pod których byłam opieką nie zauważył. Każdy skupiony był na guzie. Jak mówili lekarze życie jednej z nas było zagrożone – mówiła mama Sandry.

W momencie porodu, guz ważył pół kilograma i był tak duży jak główka malutkiej! Mała była od razu operowana. Lekarz przyszedł do mnie i powiedział, że są dobre i złe wieści. Dobre to takie, że Sandra dobrze zniosła operację usunięcia guza.  Zła natomiast brzmiała: dziecko urodziło się bez prawego przedramienia i dłoni.

Sandra jest rehabilitowana. Niezbędne jest używanie protezy, którą co jakiś czas trzeba wymieniać, bo dziecko szybko rośnie.

–  Proteza będzie gotowa za 1,5 miesiąca, ale 16 lutego musimy wpłacić 10 tys. zł zadatku. Reszta za miesiąc. Nie mamy pieniędzy, a potrzebujemy też ich  na rehabilitację.  Jest ciężko. Nie mamy samochodu więc też trzeba zapłacić komuś za czas i paliwo. Proszę z całego serca o pomoc dla mojego dziecka – powiedziała nam mama Sandry.

 

Tak możemy jej pomóc!

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dorośli Dzieciom. Rozliczając się z urzędem skarbowym może ofiarować na jej rzecz 1% naszego podatku wpisując nr KRS: 0000243743, cel szczegółowy 1%: dla Sandry Synowiec.

 

Sandrę można wesprzeć również wpłacając dowolną kwotę na konto ING Bank Śląski nr konta: 64 1050 1432 1000 0023 2758 5606, tytułem dla Sandry Synowiec.

Małgorzata Śpiewak

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze