Rynek pracownika stał się faktem!

Wyższe pensje

 

Przeglądając oferty pracy znajdujące się na portalach takich jak http://www.nuzle.pl/ lub http://www.lento.pl/, nietrudno zauważyć wzrost oferowanych pensji. Posady za najniższą płacę lub z minimalną stawką godzinową przez długie miesiące pozostają nieobsadzone. Stąd pracodawcy decydują się na podniesienie wynagrodzeń nawet dla pracowników bez doświadczenia.

 

Bogatsze pakiety socjalne

 

Sam wzrost płac to nie wszystko na co mogą liczyć pracownicy. Wyższe pensje nie przekonują już wszystkich poszukujących zatrudnienia, dlatego pracodawcy oferują wiele innych bonusów. Wśród ofert pracy z Białegostoku (http://www.nuzle.pl/bialystok.html) można znaleźć coraz więcej ogłoszeń z informacją o możliwości korzystania z pakietów socjalnych, kart multisport, pakietów medycznych i imprez organizowanych dla pracowników przez pracodawcę.

 

Pomoc w opiece nad dziećmi

 

W największych polskich miastach, między innymi w Gdyni (http://www.nuzle.pl/gdynia.html), pracownicy coraz częściej mogą liczyć na wsparcie pracodawcy w opiece nad dziećmi. W niektórych firmach powstają przyzakładowe przedszkola i żłobki, a część przedsiębiorców decyduje się na dopłacanie rodzicom do czesnego w prywatnych przedszkolach. Dzięki temu pracodawcy chronią się przed odpływem pracowników spowodowanym wprowadzeniem świadczenia 500+ i brakiem miejsc w państwowych placówkach opiekuńczych dla dzieci.

 

Łatwiejsza zmiana pracy

 

Od niedawna obserwuje się duży wzrost liczby ofert pracy na stronach takich jak http://www.nuzle.pl/elblag.html lub http://www.nuzle.pl/sopot.html. Dzięki temu zmiana pracy na lepiej płatną bądź związaną z wyuczonym zawodem jest łatwiejsza. Pracownicy coraz rzadziej przez lata pracują w jednej firmie i na tym samym stanowisku – po kilku latach zmieniają przedsiębiorstwo lub awansują na wyższe stanowisku u tego samego pracodawcy.

 

Praca dla fachowców

 

Na http://www.nuzle.pl/stanowiska/ zauważalne jest, że wielu pracodawców poszukuje fachowców – elektryków, ślusarzy, budowlańców itp. W dużej mierze wpływ na taki stan rzeczy ma odpływ fachowców za granicę, zwłaszcza do Niemiec. W zawodach tych można liczyć obecnie na pensje sięgające nawet 4-6 tysięcy złotych, co jeszcze kilka lat temu było w Polsce nieosiągalne.

 

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska...
Przypominamy, że mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60 rok życia, mogą składać w Urzędzie Miasta wnioski o bezpłatne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Osoby, które już...
Uroczystą sumą w kościele parafialnym w Łącznej rozpoczęto obchody święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę poczty sztandarowe, władze gminy (Wójt, radni), młodzież...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: