Rowerek dla Kubusia

Kolejne dziecko obdarowane przez PCK. Dla Kubusia był to miły początek roku szkolnego.

Po raz kolejny Polski Czerwony Krzyż uszczęśliwił dziecko. Dokładnie 1 września podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Polski Czerwony Krzyż przekazał rowerek rehabilitacyjny. Tym razem trafił on do Kubusia, podopiecznego tej placówki.

– Skąd PCK ma rowerki? Zasada jest prosta. Ludzie wrzucają niepotrzebną odzież do pojemników z logo PCK, rozstawionych w większości polskich miast i wsi. Dla mieszkańców to możliwość bezpłatnego pozbycia się odzieży i jednocześnie dania wyrazu dbałości o środowisko – wyjaśnia Barbara Lipnicka, pracownik Oddziału Rejonowego PCK w Skarżysku-Kam. – Zużyta, niepotrzebna odzież nie trafia na wysypiska, ale jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów jest przeznaczona na pokrycie kosztów produkcji trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Pozbywając się niepotrzebnej odzieży de facto niesiemy wymierną pomoc dzieciom niepełnosprawnym – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze