Uczniowie ZST na praktykach we Włoszech

Zespół Szkół Technicznych przez ostatnie lata daje dowody wysokiego poziomu kształcenia, ale także dbałości o to, by uczniowie mieli możliwość wszechstronnego rozwoju. Służą temu z pewnością, obok wielu innych działań, realizowane w ramach programów Erasmus+ oraz POWER staże zagraniczne.

W ostatnim czasie dwa wiosenne tygodnie we włoskim Salerno, stolicy cytryny, spędziła szesnastoosobowa grupa budowlańców i elektryków. Przyjęci bardzo ciepło przez szefostwo firmy ANCE, potentata w branży budowlanej, pracowali na budowach w okolicach Salerno, m.in. na Uniwersytecie przy przygotowaniu infrastruktury organizowanej w tym roku w tych okolicach Uniwersjady, letnich igrzysk dla studentów z całego świata. Okazało się, że robota wcale nie była „włoska” i trzeba było wykazać się umiejętnościami i solidną pracą, co spotkało się z uznaniem organizatorów. Szalowanie, przygotowywanie zbrojenia, karton-gipsy, montaż szaf zasilających okazały się wcale niestraszne.  A po pracy zostawał czas na przemierzanie urokliwych, wąskich uliczek i zabytkowych zakamarków Salerno, zwiedzanie starych kościołów, pięknej katedry św. Mateusza, w której Apostoł jest pochowany.

Nie mogło zabraknąć degustacji przyrządzanej na dziesiątki sposobów pizzy, bo przecież w tej części Włoch się narodziła. A wieczorami koniecznie spacer nadmorskim bulwarem, bo jak powszechnie wiadomo uczniowie technika naturę mają bardzo romantyczną. Sobotnio -niedzielny program kulturowy był również bardzo atrakcyjny. Okazało się, że Neapol kojarzony zwykle z Cammorą jest przepięknym, pełnym zabytków, cichych zakątków, choć trochę zaniedbanym miastem. Wizyta w wydartych popiołom Pompejach pozwoliła natomiast odbyć podróż w czasie do roku 79, gdy erupcja nieodległego Wezuwiusza pogrzebała to gwarne, pełne pięknych domów, ogrodów i tawern miasto na blisko dwa tysiące lat.

To były pracowite, pełne różnorodnych wrażeń dwa tygodnie. Jesienią kolejne wyjazdy uczniów ZST na staże zagraniczne.

Warto być uczniem Technika!`

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Skarżysko-Kamienna nie przestaje walczyć o tzw. Szybką  Szprychę. Dzisiaj w Urzędzie Miasta Skarżysko-Kamienna odbyła się  konferencja prasowa z udziałem posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz i prezydenta...
W środę, 18 września,  w  Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej  podpisano umowy stypendialne. Stypendia ufundowane przez Zakłady Metalowe Mesko S.A.  trafiły do czternastu uczniów...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze