Skarżyscy uczniowie na podium Matematycznego Maratonu Maturalnego

0
0

W niedzielę, 6 stycznia, w Pałacyku Zielińskich w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów uczniom i studentom, beneficjentom konkursów współorganizowanych przez fundację im. Agi Skrobackiej „Wiatr w żagle”. Jednym z tych konkursów był Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny.

 

Finał tego maratonu odbył się 14 grudnia 2018 w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Jednym ze współorganizatorów tego konkursu jest Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych. Udział w konkursie wzięło 170 uczniów klas maturalnych z liceum i technikum województwa świętokrzyskiego. Z powiatu skarżyskiego do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie: Karol Szapsza, Julia Różkiewicz, Paweł Gładyś , Małgorzata Janta , Weronika Łoboda, Julia Górniak z I LO im. J.Słowackiego. Michał Łukomski, Jacek Gawron, Małgorzata Sławińska,  Dawid Kutwin, Kacper Błaszczyk z II LO im. A.Mickiewicza i Mateusz Kowalik, Seweryn Zdziech z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami na poziomie rozszerzonym. Bardzo dobrze wypadli uczniowie ze skarżyskich szkół.  Pierwsze  miejsce zajął Seweryn Zdziech  z Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych. Trzecie miejsce w konkursie zdobył Kacper Błaszczyk, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego.  Wyróżnienia  otrzymali Małgorzata Janta i Weronika Łoboda z I Liceum Ogólnokształcącego. Laureatom Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szczególnie na egzaminach maturalnych.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.