Bezpłatne przeglądy dla pierwszoklasistów

Akcja adresowana jest do dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych w Skarżysku-Kamiennej. Uczniowie mają okazję poznać gabinet dentystyczny dzięki specjalnym lekcjom stomatologii. Lekcje to nie tylko teoria. W czasie zajęć dzieci zapoznawane są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej, wykonywany jest instruktaż prawidłowego mycia zębów, zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami stomatologii, poznają narzędzia pracy stomatologa. Celem takich lekcji jest między innymi zmniejszenie strachu przed dentystą, a przede wszystkim możliwość skorzystania z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych.  Dzieci biorące udział w akcji mogą, w obecności rodzica, zgłosić się na bezpłatny przegląd dentystyczny.

Na tym zalety uczestnictwa w akcji się nie kończą. Pierwszaki w ramach akcji biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi upominkami, a także otrzymują dyplom uczestnictwa i specjalne diagramy do odznaczania systematycznego mycia zębów. Na zakończenie akcji wśród uczestników rozlosowane zostaną upominki ufundowane przez prezydenta miasta.

– W ubiegłym tygodniu w gabinecie stomatologicznym wizytę adaptacyjną połączoną z lekcją stomatologiczną zorganizowano dla grupy ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dzieci dowiedziały się, jak powinny prawidłowo myć zęby i jak często powinny odwiedzać dentystę. Z zaciekawieniem „testowały” również fotel stomatologiczny i oglądały swoje zęby na ekranie, dzięki specjalnej kamerce. Dzięki takiej wizycie przekonały się, jak ważna jest dbałość o zęby i upewniły się, że wizyta w gabinecie dentystycznym nie musi wiązać się ze strachem i stresem – podkreśla Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Poprzedni artykułPoszukiwani świadkowie
Następny artykułTrzecie miejsce Piratów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze