Warsztaty z robotami Lego

W dniach 22 i 27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Skarżysku – Kamiennej odbyły się ferie z robotami Lego. Zajęcia prowadzone były przez Akademię Twórczości z Krakowa.

– W ferie zimowe w Skarżysku odbyły się już drugie warsztaty w robotami Lego. Uczestnicy warsztatów konstruowali od podstaw roboty z klocków Lego, następnie odbył się proces  programowania bardzo łatwą metodą, która nie wymagała nawet pisania czy czytania. Metoda ta pozwala uruchomić robota, on ożywa, właśnie tu zobaczyliśmy rechoczące żaby, roboty grały mecz, każdy robot miał swoją własną aktywność – mówił Piotr Synowiec, trener Akademii Twórczości. – Na zajęciach mieliśmy jednorazowo siedem osób w grupie, aczkolwiek ci, którzy przyszli potrafili pracować pięć i pół godziny z niewielką przerwą, byli bardzo zafascynowani – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze