W trosce o bezpieczeństwo uczniów

Początek roku szkolnego to czas, by przypomnieć najmłodszym uczniom o zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze policji nie zapominają także o gimnazjalistach i ostrzegają ich przed skutkiem zażywania dopalaczy.

Kierz Niedźwiedzi

Od kilku lat na początku roku szkolnego, w Kierzu Niedźwiedzim, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, policja odwiedza szkołę. Tak było i tym razem. Dzielnicowy Ireneusz Borowiec przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w szkole, w drodze do szkoły i w domu. Przypomniał także zasady ruchu drogowego.

Nie tylko suchą teorię zafundowano uczniom. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach wszyscy uczniowie, łącznie z przedszkolakami, mieli możliwość obejrzenia wozu policyjnego, użycia sygnałów dźwiękowych i megafonu. Kolejka do radiowozu była naprawdę duża. Każdy choć przez chwilę chciał się poczuć jak prawdziwy policjant.

Skarżysko Kościelne

W Skarżysku Kościelnym jednego dnia policjanci odbyli zajęcia z uczniami klas I – IV szkoły podstawowej oraz gimnazjalistami.

– Ireneusz Borowiec opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także szeroko rozumianym bezpieczeństwie w domu, spędzaniu czasu wolnego – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Policjanci odbyli także spotkanie z gimnazjalistami. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 1, 2 i 3.

Od sierpnia skarżyscy policjanci organizują spotkania z młodzieżą dotyczące niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą zażywania tzw. „dopalaczy” – podkreśla Damian Szwagierek.

Młodzież dowiedziała się także wielu ważnych rzeczy na temat odpowiedzialności karnej. Przekazano najważniejsze informacje dotyczące tego czym są dopalacze i co może być skutkiem ich zażywania. Podkreślono jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest używanie tego rodzaju substancji. Wskazano linie telefonów pomocowych dla osób dotkniętych zjawiskiem „dopalaczy”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze