Ostatni taki bal, uczniowie „Dwójki” bawili się na Gimnazjówce

W sobotę, 12 stycznia w Gimnazjum Nr 2  im. Powstańców Warszawy przy ulicy Akacjowej w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal gimnazjalny, na którym bawiło się pięć klas.

Na początku przemówienie okolicznościowe wygłosiła dyrektor szkoły Krystyna Błaszczyk oraz Andrzej Warwas, przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury  Sportu i Rekreacji. Głos zabrali również przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz przedstawicielka rady rodziców.

Krystyna Błaszczyk na wstępie przywitała wszystkich zebranych i zaznaczyła, że jest to ostatnia Gimnazjówka w historii szkoły, ponieważ od przyszłego roku gimnazja przestają istnieć.

– Drodzy trzecioklasiści za parę miesięcy koniec nauki, trzeciego etapu edukacji, pójdziecie w świat, będziecie sobie wybierać szkoły, będziecie decydować o swoim losie i karierach i oby wam się udało jak najlepiej spełnić swoje marzenia. Kiedy przed 2,5 roku rozpoczynaliście naukę byliście nieśmiałymi dzieciakami, a dziś patrząc na was muszę powiedzieć, że jesteście u progu dorosłości – zaznaczała Krystyna Błaszczyk. 

– Życzę Wam, aby ten wieczór został przez was zapamiętany jako najcudowniejsza zabawa z tego okresu, życzę wam wszystkiego dobrego – zaznaczała pani dyrektor.

– Jest to dla mnie wyróżnienie, że państwo mnie zaprosiliście na ten bal. Życzę wam wspaniałej zabawy, wielu ciekawych chwil, niech ten bal zostanie wam do końca życia w pamięci, gwarantuje wam, że będziecie do niego wielokrotnie wracać – mówił Andrzej Warwas. 

– Pełni obaw i niepewności rozpoczynaliśmy trzy lata temu naukę w gimnazjum. Nikt z nas nie przepuszczał, że spędzony tu czas tak szybko upłynie. Lata spędzone w tej szkole nauczyły nas jak ważne dla naszej przyszłości są decyzje, które teraz podejmujemy. Dzięki wam nauczyciele i rodzice możemy bez obaw patrzeć w przyszłość z przekonaniem, że te lata doskonale nas do tego przygotowały. Mamy nadzieję, ze zawarte w tym czasie przyjaźnie będą nam towarzyszyć przez całe lata – podkreślali uczniowie.

Później przyszedł czas na tradycyjnego poloneza, którego zatańczyło pięć klas. Następnie gimnazjaliści zatańczyli walca i wiedeńskiego Uczniowie przygotowali również niespodziankę tzw. taniec belgijski, ostatnio bardzo popularny na balach gimnazjalnych i studniówkach w całej Polsce. Zabawa trwała do północy.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze