Kiedy znów nie pójdziemy do szkoły?

Kończą się wakacje 2019 r. Ale niebawem na uczniów znów czekają wolne dni! Jaki jest kalendarz w roku szkolnym 2019/2020?

Powrót do szkoły –  poniedziałek, 2 września 🙁

Przerwy świąteczne

Mamy wolne już w listopadzie:  1 w piątek i 11 w poniedziałek.

W okresie Bożego Narodzenia nie chodzimy do szkoły od 23 grudnia (poniedziałek) do 1 stycznia (środa) 2020 r.

Nie trzeba iść do szkoły również 6 stycznia (poniedziałek) – Święto Trzech Króli.

Wielkanocna przerwa świąteczna wypada w 2020 roku między 9 (czwartek) a 14 kwietnia (wtorek).

Nie idziemy do szkół 1 maja (piątek) w Święto Pracy i 11 czerwca (czwartek) w Boże Ciało.

Zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 26 czerwca (piątek).

Terminy ferii

Ferie zimowe potrwają od 27 stycznia (poniedziałek)do 9 lutego (niedziela) w świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim  i wielkopolskim.

Dzieci i młodzież z mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego  będą miały przerwę od nauki dopiero od 10 lutego do 23 lutego.

Egzaminy

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 21 kwietnia – 23 kwietnia – z języka polskiego, matematyk i języka obcego. Od 1 do 3 czerwca – termin dodatkowy.

Od 4 do 6 maja odbędą się egzaminy maturalne na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, a także z języka angielskiego. Egzaminy ustne z języka polskiego odbędą się pomiędzy 7 a 22 maja. Od 4 do 22 maja maturzyści będą zdawać egzaminy ustne z języka obcego.

Uczniowie, którzy nie zdali jednego z obowiązkowych egzaminów, będą mogli ponownie przystąpić do niego w terminie poprawkowym. Z części pisemnej odbędzie się 25 sierpnia, a części ustnej od 24 do 25 sierpnia.

jb

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali w minioną sobotę dwóch 22-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania garażu, w którym...
Już po raz 24. ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz Patronki niosły służby mundurowe m.in harcerze, kolejarze, leśnicy, strażacy....
Jeszcze w tym roku ruszy budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek 12 listopada w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus,...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze