Jak skutecznie uczyć się słówek z języka obcego? Metody poliglotów

Wszyscy chcielibyśmy poznać receptę na szybką i skuteczną naukę języków obcych. Wielu z nas próbowało różnych technik, które niekoniecznie się sprawdziły. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych reguł, które będą bardzo pomocne podczas zajęć językowych.

Otoczenie ma znaczenie

Języka obcego nie nauczymy się przeglądając podręcznik albo przepisując słówka na długie listy. Nawet jeśli w naszej głowie coś zostanie, szybko zapomnimy znaczną część informacji, a dodatkowo zaczniemy irytować się niepowodzeniem. Zamiast tej nieskutecznej metody lepiej postawić na urozmaicenia. Świetnym pomysłem jest znalezienie sobie kompana do nauki. Dlaczego będzie to pomocne? Jeśli znamy kogoś, kto tak jak my planuje poznać dany język, możemy umówić się tak, by podczas wspólnych rozmów używać tylko tego języka. Efekty takich powtórek będą zadziwiające. Już po kilku tygodniach wyrażanie myśli w języku obcym (na przykład po angielsku) będzie przychodziło nam dużo łatwiej. Dodatkowo od czasu do czasu będziemy zmuszeni sprawdzić tłumaczenie niektórych słów, a w związku z tym, że po chwili użyjemy ich w zdaniu, dużo szybciej i trwalej zapamiętamy ich znaczenie.

Postawić na systematyczność

Od jutra zaczynam naukę angielskiego!” – brzmi znajomo? Wiele osób planuje rozpocząć lekcje językowe i po kilku zajęciach z nich rezygnuje. Dzieje się tak z kilku różnych powodów. Najczęściej przytłacza nas brak efektów i trudność w przyswajaniu nowych rzeczy. Zamiast się poddawać, lepiej znaleźć inny sposób naukę. Szkoła języków obcych Lincoln oferuje wiele ciekawych zajęć językowych, w tym także te z native speakerem. Kontakt z żywym językiem sprawi, że z entuzjazmem podejmiemy językowe wyzwanie. Mimo wszystko nawet najlepsze lekcje to za mało. Ważne są powtórki. Nie dajmy się jednak przytłoczyć. Zamiast długich sesji nad podręcznikami, lepiej zaserwować sobie szybkie treningi. W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju fiszki czy obcojęzyczne gry słowne. Mniejsze dawki słówek są dużo prostsze do zapamiętania i motywują nas do dalszej pracy.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżyskim (stan na dzień 03.04.2020, godz. 14.00), według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku-Kamiennej Liczba osób poddanych kwarantannie - 455 Liczba osób poddanych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze