„Lipowe na półkoloniach”

0
0

Wakacje to dla uczniów upragniony czas odpoczynku od szkoły, dla rodziców zaś – konieczność zapewnienia dzieciom opieki i znalezienia sposobu na ciekawe oraz bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Jak co roku, wychodząc na przeciw oczekiwaniom „małych i dużych mieszkańców” Lipowego Pola Skarbowego, Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój, prowadzące publiczną Szkołę Podstawową Lipowe Pole Skarbowe, w dniach 16 -27 lipca. zorganizowało  dwutygodniowe półkolonie letnie.

„Lipowe na półkoloniach”, bo pod taką nazwą w tym roku odbywały się bezpłatne półkolonie dedykowane  dzieciom i młodzieży z Lipowego Pola, mogły być zrealizowane dzięki środkom własnym stowarzyszenia oraz współfinansowaniu Gminy Skarżysko Kościelne.

W szkole odbywały się zajęcia: sportowe, karate, kreatywne i manualne, eksperymenty fizyczne i chemiczne, „gry bez prądu” oraz zajęcia z wykorzystaniem TIK, w którą jest bardzo dobrze wyposażona szkoła.

Uczestnicy półkolonii wzięli także udział w wyjazdach,  do kina w Skarżysku- Kamiennej, na seans Iniemamocni2 oraz do nowoczesnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego Delfin, w Kozienicach.

Dzieci i młodzież z Lipowego Pola, odkrywali świętokrzyskie, zwiedzając min. XVI w. fragmenty ocalałego dworu obronnego, położonego nad brzegiem Nidy w Sobkowie, Leśne Zacisze -10 hektarowy ogród zoologiczny, na którym znajduje się około 90 gatunków zwierząt oraz Sandomierz, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie. Uczestnicy półkolonii, podziwiali m.in.: najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba,  Bazylikę Katedralną, Ratusz, gotycką Bramę Opatowską, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta, oraz zajrzeli do podziemnego Sandomierza.

Największą atrakcją jednak były: żegluga po Wiśle i Muzeum – Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza, gdzie można było oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz, odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji.

Tradycją półkolonii jest także to, iż w wyjazdach, razem z dziećmi, mogą brać udział również rodzice, dziadkowie, czy pełnoletnie rodzeństwo.  Z tej możliwości dorośli bardzo chętnie korzystali, dzięki czemu wyjazdy w ramach półkolonii były miłymi rodzinnymi wyprawami.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.