„Lipowe na półkoloniach”

Wakacje to dla uczniów upragniony czas odpoczynku od szkoły, dla rodziców zaś – konieczność zapewnienia dzieciom opieki i znalezienia sposobu na ciekawe oraz bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Jak co roku, wychodząc na przeciw oczekiwaniom „małych i dużych mieszkańców” Lipowego Pola Skarbowego, Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój, prowadzące publiczną Szkołę Podstawową Lipowe Pole Skarbowe, w dniach 16 -27 lipca. zorganizowało  dwutygodniowe półkolonie letnie.

„Lipowe na półkoloniach”, bo pod taką nazwą w tym roku odbywały się bezpłatne półkolonie dedykowane  dzieciom i młodzieży z Lipowego Pola, mogły być zrealizowane dzięki środkom własnym stowarzyszenia oraz współfinansowaniu Gminy Skarżysko Kościelne.

W szkole odbywały się zajęcia: sportowe, karate, kreatywne i manualne, eksperymenty fizyczne i chemiczne, „gry bez prądu” oraz zajęcia z wykorzystaniem TIK, w którą jest bardzo dobrze wyposażona szkoła.

Uczestnicy półkolonii wzięli także udział w wyjazdach,  do kina w Skarżysku- Kamiennej, na seans Iniemamocni2 oraz do nowoczesnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego Delfin, w Kozienicach.

Dzieci i młodzież z Lipowego Pola, odkrywali świętokrzyskie, zwiedzając min. XVI w. fragmenty ocalałego dworu obronnego, położonego nad brzegiem Nidy w Sobkowie, Leśne Zacisze -10 hektarowy ogród zoologiczny, na którym znajduje się około 90 gatunków zwierząt oraz Sandomierz, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie. Uczestnicy półkolonii, podziwiali m.in.: najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba,  Bazylikę Katedralną, Ratusz, gotycką Bramę Opatowską, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta, oraz zajrzeli do podziemnego Sandomierza.

Największą atrakcją jednak były: żegluga po Wiśle i Muzeum – Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza, gdzie można było oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz, odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji.

Tradycją półkolonii jest także to, iż w wyjazdach, razem z dziećmi, mogą brać udział również rodzice, dziadkowie, czy pełnoletnie rodzeństwo.  Z tej możliwości dorośli bardzo chętnie korzystali, dzięki czemu wyjazdy w ramach półkolonii były miłymi rodzinnymi wyprawami.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przedsiębiorco! Wytwarzasz, zbierasz lub transportujesz odpady? Wprowadzasz na rynek produkty, opakowania lub produkty w opakowaniach? Wprowadzasz na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny, pojazdy, baterie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze