„Lipowe na półkoloniach”

Wakacje to dla uczniów upragniony czas odpoczynku od szkoły, dla rodziców zaś – konieczność zapewnienia dzieciom opieki i znalezienia sposobu na ciekawe oraz bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Jak co roku, wychodząc na przeciw oczekiwaniom „małych i dużych mieszkańców” Lipowego Pola Skarbowego, Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój, prowadzące publiczną Szkołę Podstawową Lipowe Pole Skarbowe, w dniach 16 -27 lipca. zorganizowało  dwutygodniowe półkolonie letnie.

„Lipowe na półkoloniach”, bo pod taką nazwą w tym roku odbywały się bezpłatne półkolonie dedykowane  dzieciom i młodzieży z Lipowego Pola, mogły być zrealizowane dzięki środkom własnym stowarzyszenia oraz współfinansowaniu Gminy Skarżysko Kościelne.

W szkole odbywały się zajęcia: sportowe, karate, kreatywne i manualne, eksperymenty fizyczne i chemiczne, „gry bez prądu” oraz zajęcia z wykorzystaniem TIK, w którą jest bardzo dobrze wyposażona szkoła.

Uczestnicy półkolonii wzięli także udział w wyjazdach,  do kina w Skarżysku- Kamiennej, na seans Iniemamocni2 oraz do nowoczesnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego Delfin, w Kozienicach.

Dzieci i młodzież z Lipowego Pola, odkrywali świętokrzyskie, zwiedzając min. XVI w. fragmenty ocalałego dworu obronnego, położonego nad brzegiem Nidy w Sobkowie, Leśne Zacisze -10 hektarowy ogród zoologiczny, na którym znajduje się około 90 gatunków zwierząt oraz Sandomierz, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie. Uczestnicy półkolonii, podziwiali m.in.: najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba,  Bazylikę Katedralną, Ratusz, gotycką Bramę Opatowską, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta, oraz zajrzeli do podziemnego Sandomierza.

Największą atrakcją jednak były: żegluga po Wiśle i Muzeum – Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza, gdzie można było oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz, odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji.

Tradycją półkolonii jest także to, iż w wyjazdach, razem z dziećmi, mogą brać udział również rodzice, dziadkowie, czy pełnoletnie rodzeństwo.  Z tej możliwości dorośli bardzo chętnie korzystali, dzięki czemu wyjazdy w ramach półkolonii były miłymi rodzinnymi wyprawami.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Obrabowali firmę budowlaną

Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany,...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

21 lipca (niedziela), ok. 16.30 w Skarżysku-Kamiennej zawaliła się jedna ściana budowanej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych. Co było przyczyną katastrofy - będzie dopiero wyjaśniane. Być może zawinił silny wiatr. Mówi się też o możliwym...

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze