XII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”

W sobotę, 1 czerwca na błoniach przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbył się XII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Radomskiej – ks. bp Henryk Tomasik, i właściciel ZPCHR Wtórpol – Leszek Wojteczek. Patronat medialny nad festiwalem sprawował Tygodnik Skarżyski.


Festiwal ma na celu: propagowanie muzycznych form ewangelizacji i jedności chrześcijańskiej. Dzięki tej imprezie soliści i zespoły, które śpiewają piosenki chrześcijańskie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności. Od 12 lat festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem wykonawców, W tym roku do konkursu przystąpiło 16 podmiotów wykonawczych. Festiwal jest również okazją do  integracji niepełnosprawnych wykonawców i środowiska młodzieży katolickiej.

O godzinie 12:00 na scenie pojawili się  artyści z ośrodków specjalnych z terenu Skarżyska-Kamiennej i Szydłowca.  Na scenie wystąpili: ZPRW Skarżysko-Kamienna, SOSW nr 2 Skarżysko-Kamienna, Zespół Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań”, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku, Warsztaty Terapii Zajęciowej Szydłowiec, Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Równoległa, Skarżysko-Kamienna, Dzienny Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, Zespół Placówek Oświatowych nr 3, Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 12, Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Kościuszki, Skarżysko.

Na zakończenie pierwszej część festiwali, każdy z uczestników otrzymał torbę ze słodyczami, natomiast każda placówka  – nagrodę w wysokości 700 złotych od firmy Wtórpol i Fundacji Eco Textil.

Druga cześć festiwali czyli konkurs rozpoczął się o godzinie 15.00. Na scenie zobaczyliśmy 16 wykonawców (soliści i zespołu), którzy przyjechali m.in. z Kielc, Radomia i oczywiście Skarżyska. W Jury zasiedli:  ks. Andrzej Zarzycki, Ewa Krakowiak i Monika Walczak.

Po części konkursowej na scenie wystąpili:  chrześcijański zespół MdN ze Skarżyska-Kamiennej  oraz zespół Laudamus z Białorusi.  Przed godziną 20.00 poznaliśmy zwycięzców  festiwalu. W kategorii zespołów pierwszego miejsca nie przyznano,  drugie miejsce zajęła Schola Młodzieżowa przy parafii Św. Albert w Skarżysku-Kamiennej. Trzecie miejsce zajął zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Skarżyska-Kamiennej,
W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęła Maja Zagrodzka z Kielc, druga była skarżyszczanka Aleksandra Zagórska, trzecie Amelia Zagrodzka z Kielc.

W niedzielę, 2 czerwca od godziny 15.00 rozpocznie się druga część festiwalu – Festyn Parafialny podczas, którego wystąpi zespół z Tarnopola ZBRUCZ oraz zespół Jak Najbardziej.

Poprzedni artykułWielkie świętowanie w Skarżysku
Następny artykułGmina na 5!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze