XII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”

W sobotę, 1 czerwca na błoniach przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbył się XII Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Radomskiej – ks. bp Henryk Tomasik, i właściciel ZPCHR Wtórpol – Leszek Wojteczek. Patronat medialny nad festiwalem sprawował Tygodnik Skarżyski.


Festiwal ma na celu: propagowanie muzycznych form ewangelizacji i jedności chrześcijańskiej. Dzięki tej imprezie soliści i zespoły, które śpiewają piosenki chrześcijańskie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności. Od 12 lat festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem wykonawców, W tym roku do konkursu przystąpiło 16 podmiotów wykonawczych. Festiwal jest również okazją do  integracji niepełnosprawnych wykonawców i środowiska młodzieży katolickiej.

O godzinie 12:00 na scenie pojawili się  artyści z ośrodków specjalnych z terenu Skarżyska-Kamiennej i Szydłowca.  Na scenie wystąpili: ZPRW Skarżysko-Kamienna, SOSW nr 2 Skarżysko-Kamienna, Zespół Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań”, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku, Warsztaty Terapii Zajęciowej Szydłowiec, Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Równoległa, Skarżysko-Kamienna, Dzienny Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, Zespół Placówek Oświatowych nr 3, Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 12, Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Kościuszki, Skarżysko.

Na zakończenie pierwszej część festiwali, każdy z uczestników otrzymał torbę ze słodyczami, natomiast każda placówka  – nagrodę w wysokości 700 złotych od firmy Wtórpol i Fundacji Eco Textil.

Druga cześć festiwali czyli konkurs rozpoczął się o godzinie 15.00. Na scenie zobaczyliśmy 16 wykonawców (soliści i zespołu), którzy przyjechali m.in. z Kielc, Radomia i oczywiście Skarżyska. W Jury zasiedli:  ks. Andrzej Zarzycki, Ewa Krakowiak i Monika Walczak.

Po części konkursowej na scenie wystąpili:  chrześcijański zespół MdN ze Skarżyska-Kamiennej  oraz zespół Laudamus z Białorusi.  Przed godziną 20.00 poznaliśmy zwycięzców  festiwalu. W kategorii zespołów pierwszego miejsca nie przyznano,  drugie miejsce zajęła Schola Młodzieżowa przy parafii Św. Albert w Skarżysku-Kamiennej. Trzecie miejsce zajął zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Skarżyska-Kamiennej,
W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęła Maja Zagrodzka z Kielc, druga była skarżyszczanka Aleksandra Zagórska, trzecie Amelia Zagrodzka z Kielc.

W niedzielę, 2 czerwca od godziny 15.00 rozpocznie się druga część festiwalu – Festyn Parafialny podczas, którego wystąpi zespół z Tarnopola ZBRUCZ oraz zespół Jak Najbardziej.

Poprzedni artykułWielkie świętowanie w Skarżysku
Następny artykułGmina na 5!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze