Wystawa zbiorowa Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART” już otwarta

W piątek, 12 kwietnia, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”. 

Otwarcie wystawy uświetnił występ Patrycji Zarychty, która zaśpiewała dla zebranych miłośników sztuki dwie piosenki.  Później przyszedł czas na podziękowania dla autorów prac za udział w wystawie zbiorowej, które wręczyli prezydent miasta Konrad Krönig  i Katarzyna Michnowska – Małek, dyrektor MCK.

Bardzo cieszę się, że mogę być z państwem, dziękuje za zaproszenie. Chciałbym pogratulować wszystkim państwu za dotychczasową działalność, za te 19 lat. Myślę, ze w przyszłym roku znajdziemy środki w Miejskim Centrum Kultury, aby ten piękny jubileusz obchodzić szczególnie. Dziękuje za to, że tworzycie kulturę w naszym mieście, a z drugiej strony świetnie promujecie nasze miasto, w skali powiatu oraz całego regionu i kraju, za to bardzo serdecznie dziękuje. Życzę dalszych sukcesów – mówił prezydent miasta  Konrad Krönig.

Dwóch członków klubu zostało specjalnie uhonorowanych, którzy są w klubie od samego początku, czyli od 19 lat. Z rąk Romana Korneckiego podziękowania otrzymali Krystyna Bondel i Czesław Góralski.

Na wystawie znalazły się prace takich autorów jak: Krystyna Bondel, Lidia Cieślik, Czesław Góralski, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Lucjan Łabuda, Mirosław Madej, Wacław Makocki, Maja Malinowska, Halina Miernik, Barbara Obara, Anna Pająk, Halina Pela, Mieczysław Pela, Anna Pląder, Iwona Półtorak, Ryszard Rosiński, Dorota Wosik, Amelia Zawadzka, Jacek Żak.

„SKART” to grupa ludzi, których pasją są różnorodne dziedziny twórczości: malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, wycinanka, koronkarstwo, haft krzyżykowy, fotografia, metaloplastyka. Klub skupia twórców nie tylko z terenu naszego miasta. Członkowie Klubu prezentują swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Raz w roku odbywają się plenery w ciekawych miejscach kraju, m.in. w Tyliczu, Krutyni, Opatowie, Pasierbcu, Lądku Zdroju, Sandomierzu, Rościszowie, Myczkowcach, Mostkach, Krajnie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Bodzentynie, Ameliówce k/Kielc. Powstałe tam prace można oglądać na wystawach poplenerowych.
Co roku twórcy skupieni w Klubie „SKART” prezentują swoje prace podczas wystawy zbiorowej w Miejskim Centrum Kultury. W wystawie biorą również udział zaproszeni artyści ze Skarżyska-Kamiennej.

Wystawa będzie czynna do 5 maja 2019 roku, w godzinach otwarcia MCK.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Nabór do szkół trwa

Mimo okresu wakacyjnego tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych nie mogą jeszcze zapomnieć o szkole. Trwa bowiem nabór do szkół wyższego szczebla. Ci, którzy nie zostali przyjęci mają jeszcze wybór, ale poza liceum ogólnokształcącym. Absolwenci szkół podstawowych i ostatniego rocznika...
   21 lipca (niedziela) od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i druhów strażaków z powiatu koneckiego, Kielc i Włoszczowy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Między Fałkowem, a Pląskowicami na terenie Zakładu Polskich Odpadów Komunalnych płonie olbrzymia hałda...
Radio CB i wideo rejestrator z niezamkniętego hyundaia, który właścicielka zostawiła pod sklepem w Skarżysku. Teraz pewnie tego żałuje, poniosła straty w wysokości 450 zł. k.
Po raz kolejny możemy przekonać się że każdy towar znajdzie swojego złodzieja... Nieznany sprawca z kontenera jednej z firm budowlanych w Skarżysku-Kam. wykradł sprzęt budowlany, czyli poziomice, wiertarki, mieszadła do kleju, przewody elektryczne i wiele innych. Właściciel oszacował straty na...
3 września na Targach Kielce rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki współpracy, nawiązanej pomiędzy Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej a Targami Kielce, w czasie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze