Wystawa prac Młodzieżowej Akademii Sztuki

Do 28 czerwca, będzie można oglądać prace młodych artystów zrzeszonych w Młodzieżowej Akademii Sztuki działającej w Miejskim Centrum Kultury. W piętek, 17 czerwca odbył się wernisaż wystawy ich prac.

Członkowie Młodzieżowej Akademii Sztuki to w większości młodzi uczniowie skarżyskich szkół podstawowych. Wśród prac dominują portrety, wizerunki zwierząt oraz martwe natury. Na wystawie prezentowane prace pokazują zakres wykonywanych ćwiczeń i prac plastycznych z okresu 2018/2019 roku szkolnego. Zajęcia prowadzone są pod bacznym okiem Katarzyny Piwnik.

– Droga do rysunku jest trudna, Młodzieżowa Akademia Sztuki to zdolni ludzie, oni przychodzą, im się chce, odciągają świat internetu, żeby tutaj przyjść. A ich zdolności i umiejętności możemy dzisiaj  podziwiać – zaznaczała Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK

– W Młodzieżowej Akademii Sztuki mamy różne sekcje plastyczne, od najmłodszych rozpoczynamy zajęcia i kończymy najbardziej wytrwałymi, którzy zostają z nami do końca, później idą na uczelnie artystyczne, tak że ciągle to zamiłowanie do sztuki się przejawia – mówiła Katarzyna Piwnik.

-Prezentujemy wystawę prac. Za tymi pracami kryje się ciężka praca, tych młodych ludzi. Młodzieżowa Akademia Sztuki to nie tylko sztuka, to też przyjaźnie, takie bardzo rodzinne stowarzyszenie. Mi jest bardzo miło, że mogę z nimi współpracować. Oprócz tego, że szkolimy się z rysunku i malarstwa, prowadzimy działalność wolontariacką, czyli prowadzimy różnego rodzaju warsztaty z zakresu sztuki. Organizujemy je w wakacje, ferie, lub podczas dużych imprez organizowanych przeze MCK – podkreślała Katarzyna Piwnik.

Na wystawie swoje prace prezentuj: Kinga Sadza, Filip Szyszka, Julia Szejpało, Anita  Piotrowska, Martyna Miśta, Monika Mikita, Aleksandra Piwnik, Oskar Michnowski, Adrianna Białek, Martyna Stando, Julia Kornecka, Kamil Piwko. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Tu się rodzi po ludzku

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 %...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Według raportu Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczącego jakości opieki oraz przestrzegania standardów opieki okołoporodowej w Polsce, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 67 %...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze