Wyśpiewali awans do Będzina

0
0

Schola parafialna „Astra Dei” z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie znalazła się gronie laureatów Festiwalu Kolęd i Pastorałek w hołdzie bp. Janowi Chrapkowi w Radomiu.
Tegoroczne XX Jubileuszowe Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami odbywały się pod hasłem „W hołdzie Księdzu Biskupowi Janowi Chrapkowi”. Rozpoczęły się przesłuchaniami w Domu Kultury Idalin, a zakończyły koncertem finałowym w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych.

Do tegorocznych Spotkań zgłosiło się ponad stu chętnych, z których ostatecznie zakwalifikowano 75 wykonawców, reprezentujących szkoły, domy kultury, parafie, organizacje społeczne i młodzieżowe. Do niedzielnego koncertu laureatów jury zakwalifikowało 12 osób.

Od 2012 roku festiwal jest zarazem eliminacjami do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek imienia księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, który odbędzie się od 10 do 13 stycznia 2019 roku. Weźmie w nich udział Schola parafialna „Astra Dei” z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.