Super ferie z Zameczkiem

Przez dwa tygodnie ferii w Gminnym Ośrodku Kultury „Zameczek” w Bliżynie trwały zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Super ferie z Zameczkiem”. Atrakcji nie brakowało, z atrakcji przygotowanych przez GOK skorzystało ponad 500 dzieci.

To były rekordowe ferie jeśli chodzi o frekwencje na zajęciach,  średnio 40 dzieci brało udział w przygotowanych przez GOK atrakcjach, a było w czym wybierać, każdy znalazł coś dla siebie.

– Przed Bożym Narodzeniem, co roku robimy aukcję ozdób choinkowych, z której dochód przeznaczony jest na ferie zimowe dla dzieci. Udało nam się zebrać rekordową kwotę 4200 złotych, to pokazuje, że w Bliżynie są hojni ludzie, którzy rozumieją potrzeby naszych dzieci. Nas to bardzo cieszy, to co robimy ma sens i to się podoba dzieciom, a to jest najważniejsze – powiedziała Katarzyna Skarus, dyrektorka „Zameczka”

– Wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla dzieci podczas ferii były za darmo, jedyny koszt dzieci podczas wyjazdu to koszt obiadu.  Transport, ubezpieczeniem, bilety wstępu były pokrywane z pieniążków uzyskanych z aukcji – zaznacza.

– Na każdych zajęciach mieliśmy herbatkę i ciasteczka. Rokrocznie dużo dzieci uczestniczyło w feriach, ale w tym roku na każdych zajęciach było 40-50 dzieci, jest do bardzo dużo. Dzieci bardzo chętnie przychodziły do nas, mieliśmy zajęcia ceramiczne, teatralne. Dawne gry i zabawy przyciągnęły prawdziwe tłumy, a gra w chłopa przebiła wszystko. Były też koniki na placu przed Zameczkiem, dzięki uprzejmości Gosi Jarosińskiej, później przed Zameczkiem, kolega Sebastian Siudek zabawił się w kucharza i grillował kiełbaskę dla dzieci – mówi Katarzyna Skarus.

– Mieliśmy wyjazd do Pacanowa, do Europejskiej Stolicy Bajki,  do Radomia, na wystawę klocków lego oraz do teatru „Kubuś” w Kielcach. Oprócz tego był też bajkowy poranek z czekoladą w tle, zajęcia Zumby, gry planszowe. Mały mistrz kuchni to kolejna nasza propozycja dla dzieci, robiliśmy babeczki, śpiewaliśmy kolędy, stworzyliśmy taki rodzinny nastrój – podkreśla dyrektorka „Zameczka”.

Na zakończenie ferii odbył się bal przebierańców, fantastyczna zabawa, nie było dziecka, które nie miałoby przebrania. Dzieciaki przez trzy godziny świetnie się bawiły, brały udział w różnych konkursach, wybrano również najfajniejsze przebrania, oczywiście były też nagrody.

– Każda nasza forma cieszyła się ogromną popularnością. Dzieciaki były fantastyczne, te które przyszły pierwszy raz do nas, wracały na drugi dzień, wszystkie się bardzo zintegrowały przez te dwa tygodnie, stały się całkiem inne. To były naprawdę udane ferie – zaznacza Katarzyna Skarus. 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Świąteczny koncert

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej, Parafia Św. Alojzego Orione, Stowarzyszenie Przyjazny Ostojów, Rada Rycerzy Kolumba im. św. Alojzego Orione oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie zapraszają na koncert ŚWIĘTA PO...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze