Spotkanie Wiolettą Piasecką – autorką książek dla dzieci

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają wszystkie dzieci (z rodzicami!) na spotkanie z Wiolettą Piasecką, autorką poczytnych książek dla najmłodszych. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 12.00 w Miejskim Centrum Kultury. Okazją do spotkania będą Skarżyskie Dni Staffowskie oraz Dzień Dziecka. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Wioletta Piasecka jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.

Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. „Zaczarowana kraina bajek”. W 2001 roku ukazała się biografia H.CH. Andersena pt. „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”.

Prawdziwym sukcesem wydawniczym okazała się jednak późniejsza seria „Baśnie Wioletty Piaseckiej”. Na cykl składa się łącznie dwanaście uznanych zbiorów baśni, w tym m.in. „Zaczarowane bąbelki”, „Dwie Małgosie”, „Sześć życzeń Natalki” i „Domek marzeń”.

W 2003 roku miała debiut pierwsza sztuka teatralna pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. W 2004 roku Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie. W 2005 roku książka „Dawno temu… „ została uznana za najlepszą książkę roku i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg.

Źródło: UM Skarżysko-Kam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze