Siódma edycja warsztatów „Muzyczne Mostki” za nami. Świetny koncert finałowy w MCK

Przez pięć dni (27-31 stycznia) w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbywała się siódma edycja warsztatów wokalno-instrumentalne – „Muzyczne Mostki”.  Ich tradycją jest koncert finałowy, który odbył  się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Warsztaty jak zwykle odbywały  się w klimatycznym miejscu, jakim jest Wiejski Dom Kultury w Mostkach. W siódmej edycji warsztatów udział wzięła rekordowa ilość uczestników. Blisko 50 osób przez kilka dni szlifowało swój warsztat z wokalu, instrumentów klawiszowych, perkusji i gitary basowej. Uczestnicy pracowali nad różnymi utworami, przygotowywali się pod kontem  koncertu finałowego, gdzie wszyscy uczestnicy zaprezentowali się przed publicznością.

– Na scenie MCK zaprezentowali się młodzi adepci sztuki, z którymi przez pięć dni pracowaliśmy nad utworami, nad warsztatem w klasach gitary basowej, perkusji, instrumentów klawiszowych i wokalu. Zajęcia z gitary basowej prowadził Piotr Żaczek, instrumenty klawiszowe Arek Grygo, klasę perkusji Gniewomir Tomczyk, klasę wokalu miałam przyjemność prowadzić razem z Sandrą Jakubowiak – mówiła Patrycja Zarychta, organizatorka warsztatów.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury, pani dyrektor i wszystkim, którzy pomagali na przy dzisiejszym wieczorze. Warsztaty też nie odbyły by się gdyby nie Stowarzyszenie STOART, PGE i Wiejskim Dom Kultury w Mostkach, gdzie te warsztaty się odbywały prze te kilka dni. To była ogromna przyjemność was tutaj gościć – podkreślała Patrycja Zarychta.

Ta scena jest dla mnie bardzo wyjątkowa, mam nadzieję, że dla nich też się stanie. Moje początki były właśnie na tej scenie, i niezmiernie cieszę się, że mogę ich wszystkich tu zobaczyć. Ta scena zawsze była dla mnie i jest magiczna – zaznaczała Patrycja Zarychta.

– Tworzymy te warsztaty po to, żeby rozwijać młode talent, bardzo się cieszę, że tak się dzieje, że możemy umożliwiać im taką rzecz – dodaje

Na warsztaty przyjechali muzycy z całej Polski,  oczywiście nie zabrakło osób ze Skarżyska i okolic. W klasie wokalu byli m.in. Dominika Bator i Maria Bilska z Suchedniowa, Jakub Wężyk z Mostek, Miłosz Dobrucki, Oliwia Jarosz, Julia Wiśnios czy Urszula Cywińska ze Skarżyska-Kamiennej.

Koncert finałowy to była prawdziwa uczta muzyczna, muzycy zaprezentowali wysoki poziom, usłyszeliśmy piosenki polskie i zagraniczne. Z roku na rok uczestników warsztatów jest co raz więcej i poziom jest co raz wyższy, to znak, że klimat malowniczego Domu Kultury w Mostkach służy uczestnikom, niewątpliwie przyczynia się też do tego wspaniałą kadra pedagogiczna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Dyskutowali o bezpieczeństwie i ulgach podatkowych

W środę, 18 stycznia w sali  konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się po raz kolejny  wspólne posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego i Powiatowej Społecznej Rady ds....

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze