Siódma edycja warsztatów „Muzyczne Mostki” za nami. Świetny koncert finałowy w MCK

Przez pięć dni (27-31 stycznia) w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbywała się siódma edycja warsztatów wokalno-instrumentalne – „Muzyczne Mostki”.  Ich tradycją jest koncert finałowy, który odbył  się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Warsztaty jak zwykle odbywały  się w klimatycznym miejscu, jakim jest Wiejski Dom Kultury w Mostkach. W siódmej edycji warsztatów udział wzięła rekordowa ilość uczestników. Blisko 50 osób przez kilka dni szlifowało swój warsztat z wokalu, instrumentów klawiszowych, perkusji i gitary basowej. Uczestnicy pracowali nad różnymi utworami, przygotowywali się pod kontem  koncertu finałowego, gdzie wszyscy uczestnicy zaprezentowali się przed publicznością.

– Na scenie MCK zaprezentowali się młodzi adepci sztuki, z którymi przez pięć dni pracowaliśmy nad utworami, nad warsztatem w klasach gitary basowej, perkusji, instrumentów klawiszowych i wokalu. Zajęcia z gitary basowej prowadził Piotr Żaczek, instrumenty klawiszowe Arek Grygo, klasę perkusji Gniewomir Tomczyk, klasę wokalu miałam przyjemność prowadzić razem z Sandrą Jakubowiak – mówiła Patrycja Zarychta, organizatorka warsztatów.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury, pani dyrektor i wszystkim, którzy pomagali na przy dzisiejszym wieczorze. Warsztaty też nie odbyły by się gdyby nie Stowarzyszenie STOART, PGE i Wiejskim Dom Kultury w Mostkach, gdzie te warsztaty się odbywały prze te kilka dni. To była ogromna przyjemność was tutaj gościć – podkreślała Patrycja Zarychta.

Ta scena jest dla mnie bardzo wyjątkowa, mam nadzieję, że dla nich też się stanie. Moje początki były właśnie na tej scenie, i niezmiernie cieszę się, że mogę ich wszystkich tu zobaczyć. Ta scena zawsze była dla mnie i jest magiczna – zaznaczała Patrycja Zarychta.

– Tworzymy te warsztaty po to, żeby rozwijać młode talent, bardzo się cieszę, że tak się dzieje, że możemy umożliwiać im taką rzecz – dodaje

Na warsztaty przyjechali muzycy z całej Polski,  oczywiście nie zabrakło osób ze Skarżyska i okolic. W klasie wokalu byli m.in. Dominika Bator i Maria Bilska z Suchedniowa, Jakub Wężyk z Mostek, Miłosz Dobrucki, Oliwia Jarosz, Julia Wiśnios czy Urszula Cywińska ze Skarżyska-Kamiennej.

Koncert finałowy to była prawdziwa uczta muzyczna, muzycy zaprezentowali wysoki poziom, usłyszeliśmy piosenki polskie i zagraniczne. Z roku na rok uczestników warsztatów jest co raz więcej i poziom jest co raz wyższy, to znak, że klimat malowniczego Domu Kultury w Mostkach służy uczestnikom, niewątpliwie przyczynia się też do tego wspaniałą kadra pedagogiczna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, informuje, że potwierdzone zostały 2 kolejne dodatnie wyniki zakażenia kornawirusem u personelu Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze