Jacek Stachursky zachwycił bliżyńską publiczność

W niedzielę 19 czerwca odbyła się już po raz siódmy impreza „Przystań Bliżyn”, która co roku przyciąga tłumy mieszkańców gminy i powiatu. Tak było i tym razem. Blisko 4 tysiące widzów przyszło na gwiazdę wieczoru – Jacka Stachurskye -go. Imprezę zakończyło widowisko ognia i wody „Noc świętojańska”.

Zabawa zaczęła się po godz. 14.30. Na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury „Zameczek” w Bliżynie stanęło wesołe miasteczko, stragany z rękodziełem ludowym i zabawkami oraz stoiska gastronomiczne. Na wielkiej scenie najpierw wystąpiła orkiestra dęta z Odrowążka – „Perły Wincentego”. Później zobaczyliśmy zespół disco polo Sennsi, Kapelę „Bliżej Serca” oraz zespół Pawkin. Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na „Wianek Świętojański”. W tym roku do konkursu wpłynęła rekordowa ilość wianków – 20. Nagrodzono sześć najlepszych: zwycięzcami okazały się panie Małgorzata Ołub i Kinga Markiewicz. Przekazano również rower rehabilitacyjny ufundowany przez Polski Czerwony Krzyż, który otrzymała jedna z mieszkanek gminy Bliżyn.

Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachursky, który wystąpił wraz z zespołem. W ponad godzinnym występie publiczność szalała przy takich hitach jak: „Z każdym twym oddechem”, „Typ niepokorny”, „Zostańmy razem ” czy „Za każdy dzień, za każdy szept”. Na zakończenie wszyscy udali się nad zalew, gdzie odbyło się widowisko „Noc Świętojańska”. Nie zabrakło tradycyjnego puszczania wianków oraz tańców wokół ogniska. Ostatnim akcentem było puszczenie lampionów przez uczestników widowiska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze