Pięcioro młodych gniewnych

– Zespół działa od września ubiegłego roku, jak tylko do naszej szkoły przyszły klasy pierwsze. Tak się szczęśliwie złożyło, że wszyscy są z jednej klasy, więc w tym samym czasie kończą lekcje, mogą po zajęciach przychodzić na próby. Bardzo mnie ciszy, że pięcioro młodych gniewnych zawiązało u Nas zespół i że tak świetnie zaczęli działać – mówi Joanna Żurawka, dyrektor szkoły. – Na początku roku, są zajęcia adaptacyjne dla klas pierwszych, które prowadzimy z wychowawcami. Wtedy zwykle młodzież określa jakie ma zainteresowania, na jakie koła zainteresowań chcieliby uczęszczać. Podczas takich zajęć wyszło na jaw, że jest grupa młodzieży, która interesuje się muzyką, która ma w tym kierunku uzdolnienia, tym bardziej, że dwóch chłopców grało już ze sobą wcześniej. Reszta dołączyła do nich – podkreśla pani dyrektor.

– Gramy kiedy tylko się da. W wolnej chwili przychodzimy sobie pograć, ale tak na prawdę to spotykamy się raz w tygodniu. Próbujemy grać muzykę alternatywną, bluesową, mamy również w swoim repertuarze kawałki jazzowe. Na razie występujemy podczas uroczystości szkolnych. Mamy za sobą występ z okazji Święta Niepodległości oraz świąt Bożego Narodzenia, gdzie graliśmy kolędy. Najwyższy czas pokazać się na zewnątrz – mówi basista zespołu Albert Zapalski.

– W zespole jestem od niedawna. To moja pierwsza kapela, śpiewam od gimnazjum, cieszę się, że mogę dalej kontynuować przygodę ze śpiewem. Śpiewam w języku angielskim, hiszpańskim no i oczywiście po polsku – podkreśla pochodząca z Wąchocka Izabela Gromiec, wokalistka zespołu.

– Słucham muzyki bluesowej, czasem jazzu, jestem samoukiem – mówi Maciej Niziołek, klawiszowiec.

Paweł Serafin z Suchedniowa gra na gitarze od trzech lat. Podobnie jak jego poprzednicy słucha bluesa, jazzu oraz rocka. Kolejny członek zespołu to Jakub Środa z Szydłowca, gra na perkusji.

– Kiedyś próbowałem grać na gitarze, ale jednak perkusja bardziej mi się spodobała i tak zostało, gram już od roku – podkreśla Jakub.

Najbardziej doświadczonym muzykiem w zespole jest Albert Zapalski, który zaczynał przygodę z muzyką w szkole muzycznej od akordeonu. Instrument ten porzucił, od ponad dwóch lat gra na gitarze basowej.

Już 8 marca zespół zagra koncert z okazji Dnia Kobiet, w auli Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych.

Poprzedni artykułJechał bez prawa jazdy
Następny artykuł2 tysiące złotych to kpina

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze