Dzień Otwarty w MCK

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbyły się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Jednym z wydarzeń w ramach akcji był Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, w ramach, którego każdy zainteresowany mógł bliżej poznać obiekt, wziąć udział w pokazowych zajęciach, zobaczyć, na co dzień niedostępne „zaplecze”, a  także poznać tajniki organizowania różnych imprez. Z okazji zwiedzania MCK skorzystały głównie grupy  zorganizowane, w większości były to szkoły i przedszkola m.in SP 8, SP13, Przedszkole nr 16,9,6, Planeta Dziecka oraz SOSW nr 2 w Skarżysku, w sumie ponad 200 dzieciaków zobaczyło placówkę od kuchni.

Zwiedzający mogli uczestniczyć w zajęciach  Studium Instrumentów Etnicznych pod okiem Piotra Stefańskiego, wejść na scenę widowiskową, gdzie odbywały się gry i zabawy teatralne prowadzone przez  Jagodę Jucheniewcz, zobaczyć pokazowe warsztaty taneczne oraz jak i gdzie pracują twórcy obrazów, rzeźb. Ponadto zobaczyli  pracowanie komputerową i plastyczną oraz miejsca, gdzie, na co dzień mają dostęp tylko pracownicy m.in. pomieszczenie gdzie odbywają się projekcje filmów.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały o miejscach, które zwiedzały, chętnie brały czynny udział w przygotowanych specjalnie dla nich zabawach. Nie obyło się bez trudnych pytań, takich jak: czy podczas projekcji filmu musi być ciemno na sali, w jaki sposób są wyświetlane filmy, dlaczego pan od tańca ma buty na obcasie.

20 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze