„Prawda czasu i prawda ekranu” warsztaty filmowe

Od poniedziałku 17 września, do piątku, 21 września, trwały warsztaty filmowe w ramach  projektu „Prawda czasu i prawda ekranu” realizowanego przez Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje 2018”.

Warsztaty miały charakter dedykowany dla konkretnych uczestników- uczniów szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych z terenu Skarżyska-Kamiennej. Każda z grup zrealizowała krótki film z zakresu tematu historii lokalnej, pod okiem reżysera z udziałem profesjonalnego sprzętu. W warsztatach udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1, która  opowie historię stanowiska archeologicznego Rydno, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przedstawią Cmentarz Partyzancki AK, a uczniowie I LO opowiedzą o historii szkoły.

Zadanie były realizowane pod okiem  Marcina Kondraciuka- reżyser, realizator , Gliwicki Klub Filmowy WROTA, Kopalnia Snów, Joanny Pielewskiej – historyk, nauczyciel m. in. W Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej oraz Piotra Kardysia– historyk, nauczyciel w I L.O. w Skarżysku-Kamiennej i  Piotra Kołodziejskiego – koordynator projektu z ramienia realizatora czyli Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej.

Materiał filmowy zostanie  opracowany, zmontowany i wyprodukowany przez Marcina Kondraciuka. Egzemplarze na nośnikach CD zostaną także przekazane do Muzeum ( oraz grupom realizacyjnym) i będą służyły jako materiał edukacyjny i trwały rezultat projektu.Filmy zrealizowane w ramach projektu są w gestii Muzeum, ale projekt przewiduje ich użycie na prawach wolnej licencji.

Efekty prac młodzieży na planach filmowych będziemy mogli obejrzeć w październiku w Miejskim Centrum Kultury.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze