„Muzyczne Mostki” – jubileuszowe warsztaty muzyczne

Przez cztery dni, w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbywały  się jubileuszowe 5. warsztaty wokalno-instrumentalne – „Muzyczne Mostki”.  Ich tradycją jest koncert finałowy, który tym razem odbył  się w hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej.

– Warsztaty odbywały  się w klimatycznym miejscu, jakim jest dom kultury w Mostkach. Przez cztery dni pracowaliśmy nad różnymi utworami, przygotowywaliśmy się pod kontem  koncertu finałowego, gdzie wszyscy uczestnicy biorą udział i prezentują swoja pracę jakiej się nauczyli przez te kilka dni – mówi Patrycja Zarychta, organizatorka warsztatów.

– To były bardzo intensywne dni, codziennie mieliśmy zajęcia poranne, to były poranki z wykładowcami, gdzie poruszaliśmy różne aspekty muzyczne, związane z różnymi instrumentami. Później dopiero zaczynaliśmy zajęcia w klasach, wieczorami odbywał się Jam Session – podkreśla.

– W warsztatach udział wzięły osoby, które zaczynają swoją drogę muzyczną i też takie, które już bardziej działają, nie ograniczamy się, każdy znalazł coś dla siebie i o to nam też chodzi, żeby wymieniać się doświadczeniami, każdy się uczy, my od uczestników, uczestnicy od nas – zaznacza Patrycja Zarychta. 

Dla kilku uczestników koncert finałowy to pierwsza styczność z publicznością. – Dla niektórych jest to stresujące, ale podczas warsztatów pracujemy też nad tym, zwłaszcza z wokalistami, bo zazwyczaj to u nich jest największy stres. Pracujemy nad różnymi technikami relaksacyjnymi, panowaniem nad stresem, które pozwolą uczestnikom wyjść na scenie bez stresu – mówi organizatorka warsztatów.

Tradycją warsztatów jest koncert finałowy, w tym roku zmieniono miejsce koncertu, mała sala WDK w Mostkach okazała się zbył ciasna, publiczność nie już się nie mieściła, koncert odbył się w Hotelu Promień.

– Jest coraz więcej uczestników, prawie 40 osób, po raz kolejny dopisali, z roku na rok jest coraz  więcej. Stwierdziliśmy, że potrzebujemy troszeczkę większego miejsca na koncert finałowy, bo ostatnio nie mieściliśmy się w WDK-u. Udało się nawiązać cudowną współpracę z Hotelem Promień i stąd ten koncert w tym miejscu. Przyznam się szczerzę, że kolejny raz przeszło to nasze oczekiwania, ponieważ znowu zabrakło miejsc, musieliśmy dostawiać krzesełka – mówi Patrycja Zarychta.

Wśród wykładowców warsztatów była pochodząca ze Skarżyska wokalistka Patrycja Zarychta. W gronie pedagogów byli ponadto: Sandra Jakubowiak – wokal, Piotr Żaczek – gitara basowa, Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe oraz produkcja muzyczna, Gniewomir Tomczyk – perkusja. Pierwszego dnia warsztatów odbył się koncert kamertonowy i wykład o sile dźwięku, który prowadziła dr Sylwia Nadgrodkiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze