„Muzyczne Mostki” – jubileuszowe warsztaty muzyczne

Przez cztery dni, w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbywały  się jubileuszowe 5. warsztaty wokalno-instrumentalne – „Muzyczne Mostki”.  Ich tradycją jest koncert finałowy, który tym razem odbył  się w hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej.

– Warsztaty odbywały  się w klimatycznym miejscu, jakim jest dom kultury w Mostkach. Przez cztery dni pracowaliśmy nad różnymi utworami, przygotowywaliśmy się pod kontem  koncertu finałowego, gdzie wszyscy uczestnicy biorą udział i prezentują swoja pracę jakiej się nauczyli przez te kilka dni – mówi Patrycja Zarychta, organizatorka warsztatów.

– To były bardzo intensywne dni, codziennie mieliśmy zajęcia poranne, to były poranki z wykładowcami, gdzie poruszaliśmy różne aspekty muzyczne, związane z różnymi instrumentami. Później dopiero zaczynaliśmy zajęcia w klasach, wieczorami odbywał się Jam Session – podkreśla.

– W warsztatach udział wzięły osoby, które zaczynają swoją drogę muzyczną i też takie, które już bardziej działają, nie ograniczamy się, każdy znalazł coś dla siebie i o to nam też chodzi, żeby wymieniać się doświadczeniami, każdy się uczy, my od uczestników, uczestnicy od nas – zaznacza Patrycja Zarychta. 

Dla kilku uczestników koncert finałowy to pierwsza styczność z publicznością. – Dla niektórych jest to stresujące, ale podczas warsztatów pracujemy też nad tym, zwłaszcza z wokalistami, bo zazwyczaj to u nich jest największy stres. Pracujemy nad różnymi technikami relaksacyjnymi, panowaniem nad stresem, które pozwolą uczestnikom wyjść na scenie bez stresu – mówi organizatorka warsztatów.

Tradycją warsztatów jest koncert finałowy, w tym roku zmieniono miejsce koncertu, mała sala WDK w Mostkach okazała się zbył ciasna, publiczność nie już się nie mieściła, koncert odbył się w Hotelu Promień.

– Jest coraz więcej uczestników, prawie 40 osób, po raz kolejny dopisali, z roku na rok jest coraz  więcej. Stwierdziliśmy, że potrzebujemy troszeczkę większego miejsca na koncert finałowy, bo ostatnio nie mieściliśmy się w WDK-u. Udało się nawiązać cudowną współpracę z Hotelem Promień i stąd ten koncert w tym miejscu. Przyznam się szczerzę, że kolejny raz przeszło to nasze oczekiwania, ponieważ znowu zabrakło miejsc, musieliśmy dostawiać krzesełka – mówi Patrycja Zarychta.

Wśród wykładowców warsztatów była pochodząca ze Skarżyska wokalistka Patrycja Zarychta. W gronie pedagogów byli ponadto: Sandra Jakubowiak – wokal, Piotr Żaczek – gitara basowa, Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe oraz produkcja muzyczna, Gniewomir Tomczyk – perkusja. Pierwszego dnia warsztatów odbył się koncert kamertonowy i wykład o sile dźwięku, który prowadziła dr Sylwia Nadgrodkiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 25 stycznia, w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXI Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej...
W sobotę, w restauracji Aramis w Skarżysku-Kamiennej odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego. Na balu bawiło się...
Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc (w sąsiednim powiecie koneckim) zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze