Don Vasyl gwiazdą Wielkiego Balu Charytatywnego w Skarżysku

W sobotę, 27 stycznia w auli ZSTM w Skarżysku-Kamiennej odbył się XIX Bal Charytatywny, organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Honorowy patronat nad imprezą objęła córka generała Władysława Andersa, senator Anna Maria Anders. Gwiazdą wieczoru był zespół Don Vasyl. Na balu bawiło się 90. par.

Każdego z zaproszonych gości witali ks.Jerzy Karbownik oraz Roman Wojcieszek, przy dźwiękach muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu instrumentalnego Arco.

Na początku głos zabrał kustosz Sanktuarium ks. Jerzy Karbownik oraz Przewodniczący Komitetu Honorowego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej – Roman Wojcieszek oraz Wojewoda Agata Wojtyszek, Anna Maria Anders i Maria Zuba.

– Spotykamy się dziś, by dzielić swoje serce z tymi, z tymi którzy potrzebują naszej pomocy, w naszym mieście też tacy są. Mieliśmy do tej pory wielu zacnych patronów, postacie z życia publicznego, społecznego, politycznego naszego państwa. Dzisiejszy bal odbywa się w szczególnym roku, roku 100- lecia odzyskania niepodległości. Ten fakt sprawił, że poprosiliśmy osobę, której historia rodzinna, osobista tak pięknie splata się z niepodległością Polski. Dlatego w imieniu komitetu organizacyjnego dziękuje pani minister Annie Marii Anders za objęcie patronatu nad naszym balem i za to, że jest razem z nami – mówił Roman Wojcieszek.

–  Pomagać innych to piękne dzieło i za to dzieło chce dziś serdecznie podziękować księdzu prałatowi, który od 19. lat wyciąga rękę do tych, którzy potrzebują pomocy. Dziękuje również Państwu, bo nie było by możliwe niesienie tej pomocy gdyby nie Ci, którzy organizują ten wspaniały bal, ale też, Ci którzy przychodzą na niego bawić się i dawać  to co mogą dzieląc się z innymi – powiedziała Agata Wojtyszek.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na zabawę, bal rozpoczął się walcem, później goście przy dźwiękach zespołu „Klimat” ze Skarżyska – Kamiennej bawili się do białego rana. Gwiazdą wieczoru był zespół Don Vasyl.

Jak co roku, na licytację dary przekazane były przez najważniejsze osoby w państwie.  Prezydent  Andrzej Duda przekazał akwarelę” „Trójca Święta” – ikona ręcznie robiona, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona  – dar Ordynariusza Diecezji Radomskiej – ks.bp. Henryka Tomasika), Premier RP Matusz Morawiecki przekazał zestaw filiżanek porcelanowych z godłem. Akwarela plus tusz – „Warszawa – Stare Miasto” Andrzej Wasilewski – dar Marka Kuchcińskiego – Marszałka Sejmu.. Prezes PZPN Zbigniew Boniek przekazał piłkę nożną z autografem.

Dary przekazali również przedstawiciele skarżyskich instytucji m.in. Zakłady Metalowe Mesko czy posłanka Maria Zuba. Wśród fantów znalazły się też autografy skoczków narciarskich, koszulka Legii Warszawa z podpisami piłkarzy, banknoty kolekcjonerskiej. Emocji podczas aukcji nie brakowało.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Zbyszek Biber

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się Powiatowy Marszobieg Letni. Tym razem zapraszamy Państwa na 10-kilometrową trasę szlakiem niebieskim z Michniowa do Suchedniowskiego Ośrodka „Kuźnica”. Wymarsz...
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze