Jak zadbać o porządek w małym biurze?

Sprawdź, czy sprzątanie to obowiązek pracowników

 

Pracownik biurowy ma prawo domagać się stanowiska, które pozwoli mu sumiennie wykonywać swoją pracę. Jednocześnie musi on dbać o porządek w swoim otoczeniu, nie dopuszczając do sytuacji, gdy bałagan psuje wygląd biura i utrudnia pracę innym osobom. Jednak czy szef może kazać podwładnemu sprzątać, jeśli nie wchodzi to w zakres jego obowiązków określonych w umowie o pracę?

 

Sprzątanie nie należy do obowiązków pracownika biurowego

 

Wiele osób zatrudnionych w biurze nie zdaje sobie sprawy z tego, że jednym z ich podstawowych obowiązków jest pilnowanie czystości. Jednak odpowiedzialność za swoje stanowisko pracy oraz dbanie o dobry wizerunek firmy to pojęcia, które mogą być różnie rozumiane. W skrócie rzecz ujmując, pracodawca może wymagać od swojego podwładnego uprzątnięcia dokumentów na biurku, ale nie może żądać od niego umycia okien. Zadanie, które wykracza poza kompetencje osoby zatrudnionej na umowę o pracę, nie musi zostać wykonane. Pracownik może zatem bez ryzyka odmówić wszystkiego, co narusza jego godność oraz warunki, określone w zawartej umowie. Skoro więc przełożony nie może wydać polecenia służbowego, które nie jest związane z pracą na danym stanowisku, kto powinien zająć się porządkami w firmie?

 

Do sprzątania małej przestrzeni biurowej zatrudnij fachowca

 

W sprawnie funkcjonującej korporacji koniecznością jest zatrudnienie firmy sprzątającej, która zadba o porządki. Lecz co w przypadku małych biur, gdzie sprzątanie obejmuje jedno lub dwa pomieszczenia, nie zaś przestronne gabinety, zajmujące całe piętro? To pytanie zadają sobie przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą, komu zlecić odkurzanie wykładzin, mycie podłóg i okien oraz czyszczenie urządzeń biurowych. Jak się okazuje, nawet niewielka przestrzeń biurowa wymaga profesjonalnej opieki sprzątacza, dysponującego specjalistycznymi środkami czystości. Mało kto wie, że zwykły odkurzacz nie poradzi sobie z kurzem i zabrudzeniami, które miesiącami gromadziły się w wykładzinie. Podobnie tani spray do szyb, kupiony w supermarkecie – tego typu preparaty znajdą zastosowanie w systematycznie sprzątanym, prywatnym mieszkaniu. Natomiast w biurze konieczne jest zastosowanie środków czyszczących wysokiej jakości. Takich, z jakimi codziennie ma do czynienia osoba, zatrudniona w firmie porządkowej. W dużych miastach nie brakuje firm, oferujących sprzątanie biur i innych przestrzeni, jak Deluxe, świadcząca profesjonalne usługi porządkowe. Jeśli szukasz specjalistów, którzy znają się na sprzątaniu, koniecznie sprawdź ofertę tej firmy i zyskaj lśniące biuro, w którym przyjemnie się pracuje.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze