Chcesz wykreować markę godną zaufania i rozpoznawalną wśród internautów? Zacznij od pozycjonowania firmowej strony

Przekonanie odbiorców do skorzystania z konkretnej oferty stanowi coraz trudniejsze wyzwanie. W niektórych branżach odpowiednia jakość w połączeniu z przystępną ceną wcale nie wystarczy, by zwrócić na siebie uwagę konsumentów. Coraz większego znaczenia nabiera zbudowanie określonego wizerunku marki – w jaki sposób można go zbudować? W dobie internetu kluczową rolę odgrywa pozycjonowanie stron.

Wysokie miejsce w wyszukiwarce Google decyduje o popularności firmy wśród potencjalnych klientów

Dostęp do globalnej sieci pozwala jej użytkownikom zdobyć poszukiwane informacje niemal dosłownie w mgnieniu oka. Nie chcą tracić czasu na mozolne przeglądanie zasobów, interesują ich przede wszystkim wyniki z pierwszej strony w serwisie Google. Aż 95% ruchu organicznego, przychodzącego z wyszukiwarki na zewnętrzne strony www, pozyskują te witryny, które znajdują się w czołowej piątce listy. W opinii ekspertów z agencji AFTERWEB to jedna z najważniejszych statystyk analizujących zachowania odbiorców. Pokazuje też, jak istotną częścią marketingu internetowego stało się pozycjonowanie stron  Firma, która znajduje się daleko w tyle rankingów na często wpisywane słowa kluczowe, praktycznie sama się wyklucza z wyścigu o zainteresowanie klienta. Taka sytuacja wyklucza również możliwość tworzenia brandu, gdyż niewiele osób w ogóle dowiaduje się o istnieniu marki. Bardzo wymowny wydaje się także fakt, iż 90% internautów ma lepsze zdanie o przedsiębiorstwach i brandach, które widać w czołówce rezultatów pokazywanych przez Google, niż o ich konkurencji z dalszych miejsc.

Pozycjonowanie stron to odpowiedzialne zadanie. Najlepiej powierzyć je doświadczonym specjalistom

Skuteczna rywalizacja o najbardziej eksponowane lokaty, przekładające się na liczbę odwiedzin witryny przez unikalnych użytkowników, wymaga fachowej wiedzy i niepospolitych umiejętności. Działania zmierzające do przesunięcia się w górę wyników należy indywidualnie dopasować do specyfiki branży, sytuacji konkretnej firmy na rynku, a także oczekiwań i preferencji grupy docelowej. Znakomitym przykładem będzie tutaj pozycjonowanie firmowej strony w wymiarze lokalnym, skoncentrowane na dotarciu do klientów z określonego obszaru. Jeżeli przedsiębiorstwo kieruje swoją ofertę na Rzeszów albo Tarnów  i okolice, to przecież pozyskiwanie użytkowników z rejonu Poznania czy Szczecina de facto nic mu nie da. Nawet jeśli w taki sposób udałoby się zwiększyć rozpoznawalność marki, to przełożenie tego na sprzedaż okaże się niewykonalne. Zawężenie kręgu odbiorców poprzez adekwatne dobranie fraz zapewnia znacznie wyższy współczynnik późniejszej konwersji, a w konsekwencji wzrost liczby oraz wartości transakcji dokonywanych dzięki wysokiej pozycji w Google.

(Materiał partnera)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta. Stary, doskonale znany sposób działania sprawcy, po raz kolejny okazał się niezwykle...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze