Chcesz wykreować markę godną zaufania i rozpoznawalną wśród internautów? Zacznij od pozycjonowania firmowej strony

Przekonanie odbiorców do skorzystania z konkretnej oferty stanowi coraz trudniejsze wyzwanie. W niektórych branżach odpowiednia jakość w połączeniu z przystępną ceną wcale nie wystarczy, by zwrócić na siebie uwagę konsumentów. Coraz większego znaczenia nabiera zbudowanie określonego wizerunku marki – w jaki sposób można go zbudować? W dobie internetu kluczową rolę odgrywa pozycjonowanie stron.

Wysokie miejsce w wyszukiwarce Google decyduje o popularności firmy wśród potencjalnych klientów

Dostęp do globalnej sieci pozwala jej użytkownikom zdobyć poszukiwane informacje niemal dosłownie w mgnieniu oka. Nie chcą tracić czasu na mozolne przeglądanie zasobów, interesują ich przede wszystkim wyniki z pierwszej strony w serwisie Google. Aż 95% ruchu organicznego, przychodzącego z wyszukiwarki na zewnętrzne strony www, pozyskują te witryny, które znajdują się w czołowej piątce listy. W opinii ekspertów z agencji AFTERWEB to jedna z najważniejszych statystyk analizujących zachowania odbiorców. Pokazuje też, jak istotną częścią marketingu internetowego stało się pozycjonowanie stron  Firma, która znajduje się daleko w tyle rankingów na często wpisywane słowa kluczowe, praktycznie sama się wyklucza z wyścigu o zainteresowanie klienta. Taka sytuacja wyklucza również możliwość tworzenia brandu, gdyż niewiele osób w ogóle dowiaduje się o istnieniu marki. Bardzo wymowny wydaje się także fakt, iż 90% internautów ma lepsze zdanie o przedsiębiorstwach i brandach, które widać w czołówce rezultatów pokazywanych przez Google, niż o ich konkurencji z dalszych miejsc.

Pozycjonowanie stron to odpowiedzialne zadanie. Najlepiej powierzyć je doświadczonym specjalistom

Skuteczna rywalizacja o najbardziej eksponowane lokaty, przekładające się na liczbę odwiedzin witryny przez unikalnych użytkowników, wymaga fachowej wiedzy i niepospolitych umiejętności. Działania zmierzające do przesunięcia się w górę wyników należy indywidualnie dopasować do specyfiki branży, sytuacji konkretnej firmy na rynku, a także oczekiwań i preferencji grupy docelowej. Znakomitym przykładem będzie tutaj pozycjonowanie firmowej strony w wymiarze lokalnym, skoncentrowane na dotarciu do klientów z określonego obszaru. Jeżeli przedsiębiorstwo kieruje swoją ofertę na Rzeszów albo Tarnów  i okolice, to przecież pozyskiwanie użytkowników z rejonu Poznania czy Szczecina de facto nic mu nie da. Nawet jeśli w taki sposób udałoby się zwiększyć rozpoznawalność marki, to przełożenie tego na sprzedaż okaże się niewykonalne. Zawężenie kręgu odbiorców poprzez adekwatne dobranie fraz zapewnia znacznie wyższy współczynnik późniejszej konwersji, a w konsekwencji wzrost liczby oraz wartości transakcji dokonywanych dzięki wysokiej pozycji w Google.

(Materiał partnera)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Aleksandra Lunge uczestniczka zajęć terapeutycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz...
20 listopada 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się V edycja Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Celem  imprezy jest taneczna integracja studentów –...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze