Aleksander Kwaśniewski o województwie, Polsce i wyborach…

Były prezydent RP wciąż cieszy się dużą popularnością. Na spotkanie z nim przyszło mnóstwo sympatyków koneckiej lewicy, którą polityk wspiera w wyborach samorządowych.

Wizyta Aleksandra Kwaśniewskiego w Końskich była zapowiadana już od kilku miesięcy. W piątek były prezydent RP spotkał się z sympatykami w sali Restauracji Leliwa. Odpowiedział tym samym na zaproszenie koneckich działaczy lewicy Roberta Plecha, szefa SLD w powiecie koneckim, Sławomira Marczewskiego, kandydata na burmistrza Końskich oraz zaprzyjaźnionego z nim od lat Andrzeja Szejny, wiceszefa SLD.

O Polsce i województwie

Aleksander Kwaśniewski w swoim przemówieniu nawiązywał nie tylko do trwającej kampanii wyborczej, ale również do 20-lecia województwa świętokrzyskiego, które powstało w znacznej mierze dzięki jego decyzji. Wspominał najważniejsze wydarzenia ze współczesnej historii Polski, jak wejście do NATO czy Unii Europejskiej, w których uczestniczył. Namawiał, by 21 października pójść na wybory i „wybrać ugrupowanie bliskie sercu”.

Wspomnienia i zdjęcia

Nie zabrakło też wspomnień związanych z Końskimi. Jednym z najlepszych przyjaciół byłego prezydenta był nieżyjący już prawnik Zbigniew Arczyński, kolega ze studiów, który został świadkiem na ślubie Kwaśniewskich. Były prezydent wspominał też otwarcie basenu.
Na zakończenie polityk otrzymał na pamiątkę żeliwny kociołek, a po części oficjalnej cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć.

W.P.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze