home
Advertisement

Nowe metody leczenia żylaków

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Specjalista chirurgii naczyniowej Paweł Bodzenta zajmuje się leczeniem żylaków kończyn dolnych propagując nowoczesne, małoinwazyjne metody. Zabiegi te wykonuje w Centrum Medycznym Plus-Med w Kielcach. Jest też konsultantem do spraw chirurgii naczyniowej w Klinice Chirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.…

Red: Jakie zmiany zachodzą w leczeniu żylaków?

PB: Metody małoinwazyjne takie jak leczenie laserem czy parą wodną wypierają tradycyjne operacje wykonywane w szpitalach. Pacjenci dobrze wiedzą, że nowe sposoby leczenia oznaczają mniejszą ilość powikłań, są bezpieczniejsze i pozwalają na natychmiastowy powrót do normalnej aktywności. Kilkanaście minut po zabiegu idą do domu albo na spacer zamiast leżeć kilka dni w szpitalnym łóżku. Niebagatelna rzecz to dobry efekt kosmetyczny. Unika się przecież blizn pooperacyjnych.

Red: Czy takie leczenie jest skuteczne?

PB: Jest co najmniej tak samo skuteczne jak stosowane dotąd operacje chirurgiczne, a w niektórych przypadkach daje zdecydowanie lepsze efekty. Mogą być leczeni chorzy do tej pory dyskwalifikowani: obciążeni poważnymi schorzeniami np.układu krążenia, układu oddechowego, cukrzycą i osoby w podeszłym wieku

Red: Jaka metoda jest najlepsza?

PB:Generalnie chodzi o to, żeby znaleźć najlepsze i indywidualne rozwiązanie dla każdego chorego, a nie wrzucać wszystkich do jednego worka i proponować to samo. Nawet w trakcie jednego zabiegu można użyć zarówno lasera jak i wykonać ablację parą wodną. Wykorzystujemy tym sam samym maksymalnie możliwości poszczególnych urządzeń. Do tego można wykonać tradycyjną skleroterapię lub uzupełnić nasze postępowanie drobnym zabiegiem chirurgicznym. Oczywiście wymaga to dobrze wyposażonego w sprzęt ośrodka i doświadczenia w stosowaniu różnych metod.

Red: A czy nie jest tak, że niedługo problem żylaków zostanie rozwiązany?

PB: Niestety nie. Jest to schorzenie cywilizacyjne. Pracujemy na stojąco lub siedząco, w dodatku coraz dłużej i ciężej. Problemem jest mała aktywność ruchowa i nadwaga. To wszystko powoduje, że coraz więcej osób ma problemy z żylakami kończyn dolnych i zjawisko to przybiera na sile. Nadal często mamy do czynienia z zakrzepicą żył głębokich czy owrzodzeniami podudzi. Są to powikłania nie leczonych żylaków.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia promowane:
Treść ogłoszenia: Kontakt

Reklama

Fitness24

Wystąpił błąd podczas tworzenia miniatury.

10 Wrz 2015 reklamy zdrowie i uroda Redaktor bez komentarzy

Czytaj więcej

Atelier

Wystąpił błąd podczas tworzenia miniatury.

10 Wrz 2015 reklamy zdrowie i uroda Redaktor bez komentarzy

Czytaj więcej