home

Stypendia, awanse, podziękowania

  • Napisany przez:
  • 2 komentarze
  • Pin it

W tym roku uroczyste rozpoczęcie powiatowego roku szkolnego 2015/2016 miało miejsce w Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej. Była to okazja do wręczenia awansów nauczycielom, a także stypendiów najzdolniejszym uczniom.…

Liczne poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych obecne były na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Nie zabrakło parlamentarzystów, był Grzegorz Bień, wicekurator oświaty, Zarząd Powiatu, radni.

– Szkoła daje podstawę, nauczyciele zaszczepiają wiedzę. Korzystajcie z dobrodziejstw nauczania, zdobywajcie wiedzę – podkreślał Jerzy Żmijewski, starosta rozpoczynając nowy rok szkolny. – Życzę, aby ten rok szkolny dla tych, którzy zaczynają był przetarciem, a dla tych, którzy kończą owocny i przyczyni się do zdania matury. Wiemy, że jest trudno, ale przeszkody są po to, by je pokonywać – podkreślał starosta.

Zadowolenia i satysfakcji uczniom, i nauczycielom życzył poseł Andrzej Bętkowski oraz wicekurator.

Ten uroczysty dzień był także okazją do wręczenia aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a także stypendiów naukowych i sportowych uzdolnionej młodzieży. Otrzymali je: Dawid Mastalerz I LO, Kinga Fijewska II LO (stypendia naukowe), Anna Płusa III LO i Daria Grusza II LO (stypendia sportowe). Za pracę podziękowano także odchodzącej już na emeryturę dyrektor Dorocie Nowak-Małek z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, a nowemu dyrektorowi Marcinowi Krukowi wręczono akt powołania.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ogłoszenia drobne

Filmy

  • 1
  • 2