home
Advertisement

Niepohamowana żądza przygód

  • Napisany przez:
  • 3 komentarze
  • Pin it

Taki był tytuł dyktanda, z którym zmagała się młodzież podczas XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych. Zwycięzcy odebrali nagrody i gratulacje z rąk starosty Jerzego Żmijewskiego.…

Z całą pewnością dyktando nie należało do najłatwiejszych. Mimo, że była to już 13 edycja konkursu i odbyła się 13 kwietnia, to o pechu nie można było mówić. O godz. 9 uczniowie zasiedli w ławkach w murach Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej. Swoje umiejętności poprawnego pisania sprawdzało 24 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

– Cieszę się, że chcecie zmagać się z polską ortografią – mówiła witając uczestników konkursu Joanna Żurawka, dyrektor ZSTM.

Organizatorkami konkursy były Agata Krawarska i Iwona Kowalik. Przygotowały dyktando, które wymagało zastanowienia się nad zasadami ortografii.

…  spokojna z natury Hiacynta nie miała w zwyczaju ani się handryczyć, ani też swarzyć o lada błahostkę. I chociaż rzadko popadała w chandrę po usłyszeniu mało zrozumiałych bądź nierealnych zamierzeń chimerycznego Wilhelma, to jego niepohamowana skłonność do fantazjowania zaczynała ją już nużyć – to niewielka próbka tego, z czym zmagali się uczestnicy konkursu.

Podczas wręczenia nagród zwycięzcom konkursu obecny był starosta Jerzy Żmijewski, który podkreślał jak ważna jest umiejętność bezbłędnego pisania.

– Osobiście lubię pisać i chyba robię to bezbłędnie. Zwracam uwagę na styl, na ortografię, szczególnie kiedy podpisuję dokumenty – mówił starosta.

Oto zwycięzcy
Kategoria gimnazjum
1 miejsce – Agata Pajdo Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie
2 miejsce – Róża Tokarska Gimnazjum nr 3
3 miejsce – Bartłomiej Rasztabiga Gimnazjum w Suchedniowie
4 miejsce – Adrian Misiak Gimnazjum nr 3
5 miejsce – Katarzyna Łopacka Gimnazjum w SuchedniowieKategoria szkoły ponadgimnazjalne
1 miejsce – Dawid Kabała Zespół Szkół Ekonomicznych
2 miejsce – Dominika Maciąg II LO
3 miejsce – Mikołaj Leszczyński Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
4 miejsce – Katarzyna Sieczkowska II LO
5 miejsce – Klaudia Sieczka Zespół Szkół Ekonomicznych

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud