Dobra atmosfera i umowa o pracę już od pierwszego dnia

Jak się pracuje w McDonald’s? Czy trudno jest się wszystkiego nauczyć? Jakie relacje panują między pracownikami? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielają Helena i Dominika ze starachowickiej restauracji.

Opowiedzcie, jak to się stało, że zaczęłyście pracę w McDonald’s.

Dominika: Dla mnie ta praca jest po prostu wygodna, ponieważ mieszkam niedaleko restauracji. Mam małe dzieci, więc zależało mi na elastycznym zatrudnieniu i przeczytałam w internecie, że McDonald’s właśnie takie oferuje. Pracuję na ¾ etatu i bez problemu łączę pracę z rodzinnymi obowiązkami.

Helena: Ja z kolei wcześniej byłam zatrudniona w lokalnej restauracji, ale skończyła mi się umowa i szukałam nowego zajęcia. W urzędzie pracy dowiedziałam się, że powstaje u nas McDonald’s i poszukuje pracowników. Postanowiłam spróbować i się udało.

Pamiętacie swoje pierwsze dni pracy?

Helena: Ja zaczęłam pracę jeszcze zanim otworzono restaurację, całą grupą wdrażaliśmy się w Mielcu i Ostrowcu. Nie ukrywam – łatwo nie było, jak to w każdej pracy na początku. McDonald’s ma dobrze zorganizowany system szkoleń i na każdym stanowisku jest osoba, która tłumaczy, co trzeba robić. Pamiętam, że moją pierwszą czynnością było smażenie frytek. Mam bardzo dobre wspomnienia z tego okresu, bo mieliśmy świetną ekipę i wsparcie przez cały czas. Jestem im bardzo wdzięczna za to, że we mnie wierzyli i cały czas motywowali, że na pewno dam radę.

Dominika: Miałam podobnie i mimo że był stres na początku, to koledzy i koleżanki z pracy pomagali jak tylko mogli. Tu nie ma nic trudnego, potrzeba tylko czasu. Sama na początku zadawałam dużo pytań i zawsze ktoś mi tłumaczył. Nigdy nie było tak, żebym została z czymś sama.

A co najbardziej podoba wam się w pracy?

Helena: Relacje z ludźmi! Mamy bardzo zgrany zespół, jeszcze na nikim się tutaj nie zawiodłam. McDonald’s inwestuje też w rozwój pracowników – są różne szkolenia, można awansować, a niedawno firma uruchomiła nawet studia z zarządzania dla osób zatrudnionych w restauracji.

Dominika: Potwierdzam, mamy super kontakt, aż byłam zaskoczona na początku, że może być tak dobra atmosfera w pracy. Czasami, kiedy po weekendzie nie chce się wracać do pracy, to aż ciągnie do ludzi, żeby się spotkać. Razem świętujemy też urodziny. Ostatnio nawet zapomniałam o swoich, a u nagle cała restauracja śpiewa mi „sto lat”. To bardzo miłe!

Jakim osobom poleciłybyście pracę w McDonald’s?

Helena: Praca jest szybka i dynamiczna, więc to zajęcie dla rezolutnych osób. Przydadzą się też zdolności manualne i trochę sprytu. McDonald’s to też dobre miejsce dla osób ambitnych, bo można się tu rozwijać.

Dominika: Dodam, że to praca dla osób, które nie lubią się nudzić. Cały czas jest się w ruchu i nawet się człowiek nie obejrzy, a już koniec zmiany.

A jakie warunki zatrudnienia oferuje McDonald’s? Można liczyć na umowę o pracę?

Helena: Wszyscy pracownicy od pierwszego dnia ją mają. Jeśli ktoś się uczy lub ma inne zajęcia, to może też dostosować grafik do potrzeb i innych zobowiązań.

Dominika: Dla mnie zarówno umowa o pracę, jak i to, że mogę pracować na część etatu to duże ułatwienie. Na co dzień dzielimy się z mężem opieką nad dziećmi, więc zgłaszam przełożonym, kiedy mogę pracować. Jeśli zdarzy się jakaś choroba, to też nie ma problemu, żeby wziąć wolne.

Czyli po pracy macie jeszcze czas dla siebie. Co lubicie wtedy robić?

Helena: Ja czytam książki i chodzę do kina. Uwielbiam też podróżować i jak tylko mam okazję, to jeżdżę na wycieczki.

Dominika: Moje dzieci są w takim wieku – 4,5 roku i 1,5 roku, że wypełniają mi cały czas, ale jak tylko jest pogoda, to jeździliśmy na rowerze, na hulajnodze, a jesienią chodzimy do kina.

(materiał partnerski)

Poprzedni artykułGame over
Następny artykułZagadka znikających kosmetyków rozwiązana!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Mieli nosa…

Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W piątek, 21 lutego, w Szkole Podstawowej   im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie   po raz pierwszy w historii szkoły odbył się bal ósmoklasistów. Bal...
W ostatnim czasie policjantki ze Skarżyska Kamiennej spotkały się z najmłodszymi słuchaczami. Podczas wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 3 oraz Publicznym Przedszkolu nr 2,...
Zatrzymaniem 24- latka zakończyła się wczorajsza kontrola, przeprowadzona w sąsiednich Kielcach przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze na mało uczęszczanej ulicy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze