home

Krakowski pisarz gościł w Skarżysku

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

We wtorek, 5 grudnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku – Kamiennej odbyło się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, autorem książek. Spotkanie zrealizowano w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach, a finansowane było przez Instytut Książki

Łukasz Orbitowski pochodzi z Krakowa, ma 40 lat. Napisał 7 książek, a jego opowiadania znalazły się w wielu antologiach. Zaczynał od powieści grozy i fantasy, obecnie zajmuje się głównie gatunkiem obyczajowym. Jest laureatem najważniejszych nagród literackich:  „Zajdla” i „Paszportu Polityki”, był też nominowany do nagrody „Nike”.  W TVP Kultura prowadzi program Dezerterzy.

Podczas spotkania ze skarżyską publicznością Łukasz Orbitowski mówił o tym jak został pisarzem.  Orbitowski wyjaśnił, że od dzieciństwa lubił fantazjować, podobno ma talent plastyczny, chciał go wykorzystać tworząc komiksy, ale ostatecznie z tego zrezygnował. Potem bardzo chciał być scenarzystą, ale tu też nie osiągnął sukcesów. Jak sam mówił: „Mój scenariusz do „Morfiny” Twardocha uznawany jest za legendarnie zły”.

Łukasz Orbitowski przyznał, że pisze dla ludzi i zawsze stara się, żeby książka nie była dla nich nudna, żeby miała ciekawych bohaterów i kolejno rozłożone wątki w odpowiednich sceneriach, dlatego pisze najpierw konspekt i zbiera materiały. Samo pisanie w dwuletnim procesie to wg. niego około 7 miesięcy. –  Ja każdą książkę piszę o czym innym – podkreślał.

Z.B

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.