Zwycięstwo po tie-breaku. Dana Gameb UKS Relaks jedną nogą w finale ligi

W pierwszym meczu półfinałowym świętokrzyskiej III ligi siatkówki kobiet drużyna Dana Gameb UKS Relaks podejmowała na własnym parkiecie drużynę AZS UJK Kielce. Aby rozstrzygnąć to spotkanie potrzebne było pięć setów, gospodynie pokonały rywalki 3:2 (25:14, 22:25, 25:27, 25: 15, 15:10). w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0.

– Mecz o różnych obliczach, pierwszy set to łatwa wygrana naszego zespołu 25:14 , w drugim secie prowadziliśmy 19:16 i od tego momentu zaczęły się problemy w odbiorze zagrywki i niestety nie ugraliśmy już zbyt wielu punktów, seta przegrywamy 25:22 . Zespół z Kielc napędzony wygraną nie odpuszczał i w trzecim secie . Walka trwała do samego końca i mimo, że to my doprowadziliśmy do piłki setowej to kielczanki ostatnia piłkę w tym secie zapisały na swoje konto i wygrały 27:25 – powiedział Jarosław Mosiołek.

– Przegrywaliśmy 2:1 i powoli zaczęło nadchodzić widmo porażki, bo w czwartym secie po nie najlepszym początku przegrywaliśmy już 7:2. Jednak od tego momentu coś ruszyło i zaczęliśmy odrabiać straty, wygraliśmy seta 25:15 i wyrównaliśmy stan meczu 2:2 – podkreśla Jarosław Mosiołek.

– Piąta partia rozpoczęła się od prowadzenia AZS-u 4:1, ale im dalej tym u naszych zawodniczek widać było koncentrację i odpowiedzialność za każdą piłkę, Na zmianie stron już byliśmy na prowadzeniu, a końcówka seta należała do nas , wygrany set 15:10 zapewnił naszemu zespołowi wygraną w całym spotkaniu – mówi trener.

– Wahania w setach można trochę tłumaczyć małą liczba treningów z powodu braku dostępu do sali podczas ferii, ale dziewczyny dały radę. Mecz trudny bo i przeciwnik bardzo dobry , ale w tej fazie rozgrywek już nie ma słabych – zaznacza Jarosław Mosiołek.

MVP meczu została wybrana Agnieszka Wieczorek

DANA GAMEB UKS Relaks Skarżysko – AZS UJK Kielce 3:2 (25:14, 22:25, 25:27 , 25: 15 , 15:10)

Dana Gameb UKS Relaks: Wilczyńska Weronika, Wieczorek Agnieszka, Lutek Magda, Adamczyk Klaudia, Bogusiewicz Katarzyna, Łękawska Dominika, Świercz Dominika, Kasprzyk Natalia, libero Jedlińska Kamila

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 21 lutego w Kielcach

Dana Gameb UKS Relaks, Fot. Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze