Zwycięstwo Granatu w Bodzentynie. Teraz czas na puchar !

Piłkarze Granatu Skarżysko podtrzymują zwycięską passę, w 33. kolejce spotkań podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali na wyjeździe Łysicę Bodzentyn 2:0. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Kamil Uciński. Teraz czas na finał Okręgowego Pucharu Polski, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, w Kielcach.

Piłkarski sezon 2018/19 powoli dobiega końca. Granat Skarżysko jako bieniaminek IV ligi zakończy rozgrywki na bardzo wysokim trzecim miejscu. Podopieczni trenera Dominika Rokity stają jeszcze przed szansą zdobycia okręgowego pucharu Polski. Zdobycie tego trofeum byłoby świetnym ukoronowaniem całego sezonu.
Na mecz do Bodzentyna skarżyski Granat pojechał w nieco okrojonym składzie, trener Rokita nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Rzeszowskiego, pauzującego za kartki Szyszki oraz chorego Drodżała. Brak kilku zawodników nie przeszkodziło „trójkolorowym” w odniesieniu zwycięstwa, tym bardziej ważnego, że skarżyszczanom zawsze źle się grało w Bodzentynie, skąd przywozili przeważnie remisy.
– Drużyna gospodarzy, po za jedną sytuacją Kalisty, w pierwszej połowie nie zagroziła nam bramkowo. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, w drugiej połowie mieliśmy już więcej sytuacji, ten wynik mógł być wyższy o dwie-trzy bramki – podkreślał Dominik Rokita, trener Granatu Skarżysko.
– Warunki do gry byłby ciężkie, pogoda doskwierała plus do tego boisko w Bodzentynie, chyba nikomu nie muszę mówić jak wygląda. Damian Szyszka pauzował za kartki plus do tego Norbert Drożdżał jest chory, ma anginę,  pojechaliśmy do Bodzentyna w mocno okrojonym składzie. Cieszą kolejne trzy punkty i czekamy teraz na puchar – powiedział Dominik Rokita, trener Granatu.
Piłkarze Granatu mają jeszcze do rozegrania jedno spotkanie z Neptunem Końskie, mecz ten odbędzie się w środę, 19 czerwca, o godz, 17.00.
W niedzielę 16, czerwca, zagrają w finale Okręgowego Pucharu Polski z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Mecz ten odbędzie się w Kielcach, na Suzuki Arena, godz. 16.00.

Łysica Bodzentyn – Granat Skarżysko 0:2 (0:0)

Bramki: Kamil Uciński 53, 57

Granat: Przemysław Michalski – Paweł Suwara, Bartosz Styczyński, Daniel Dulak, Maciej Głowaczewski – Kamil Uciński, Łukasz Wojna, Ariel Spadło, Dawid Bilski (46. Jakub Łubek) – Tomasz Bartosiak, Błażej Miller (81. Mateusz Stopiński)

żk: Głowaczewski, Miller

Wyniki 33. kolejki: Wierna Małogoszcz – Unia Sędziszów 3:0, GKS Nowiny – Klimontowianka Klimontów 2:2, Lubrzanka Kajetanów – Hetman Włoszczowa  1:3, Neptun Końskie – Olimpia Pogoń Staszów 4:3, ŁKS Łagów – Kamienna Brody 1:0, Alit Ożarów Partyzant Radoszyce 1:2, Korona II Kielce – Nida Pińczów 4:0, MKS Busko Zdrój – Naprzód Jędrzejów 5:4.