ZEORK mistrzem XI edycji HALPN

Sport
W niedzielę, 10 marca, piłkarze amatorzy zakończyli 11. edycję Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Najlepsze drużyny w poszczególnych ligach otrzymały pamiątkowe puchary i medale, wręczono również nagrody Fair Play i dla najlepszych strzelców. Zwycięzców dekorował Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miast oraz Janusz Sztompke, dyrektor MCSiR.
Przez ponad trzy miesiące 21 drużny rywalizowało w trzech liga o tytuły mistrzowskie. W rozgrywkach Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zostało rozegranych 124 mecze, w lidze uczestniczyło  320 zawodników. Strzelono 373 bramki w I lidze, 355 bramek w II lidze i 219 w lidze Oldboyów.
Mistrzem XI edycji HALPN została drużyna ZEORK-u, wicemistrzem Dziki, trzecie miejsce zajęła drużyna Cezar.Najskuteczniejszym strzelcem I ligi został Albert Bińkowski (ZEORK) – 14 bramek. Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna skarzysko24.pl, która przez całe rozgrywki otrzymała tylko jedną żółtą kartkę.
Mistrzem II ligi została ekipa Kamex Kasoterminale wicemistrzem Wielka Wieś, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Sorbin. Królem strzelców II ligi został Artur Jastrząb (Wielka Wieś), który strzelił 36 bramek. Nagrodę Fair Play otrzymała ekipa BMBS Ganer .
Mistrzem ligi Oldboyów została drużyna Flo Cars, wicemistrzem została ekipa Better Half, trzecie miejsce przypadło drużynie Belfry. Najskuteczniejszym strzelcem został Arkadiusz Bilski (Belfry) – 22 bramki. Nagroda Fair Play trafiła do drużyny Kamex Plus.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczał dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej – Janusz Sztompke oraz zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka.

W imieniu wszystkim uczestników rozgrywek Jacek Imiela z drużyny ZEORK podziękował organizatorom za organizację ligi.

Gratuluje wszystkim drużynom, które brały udział w rozgrywkach, gratuluje zwycięzcom. My na pewno będziemy grać o kolejne mistrzostwo w następnym sezonie ligi halowej – mówił. Jacek Imiela.

Dziękuje wszystkim za to, że jesteście, że czynicie kulturę fizyczną, że poświęcacie swój wolny czas w dobrym celu. Dziękuje organizatorom Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, wszystkim, którzy są zaangażowani w to przedsięwzięcie. Ma nadzieję, że kolejna edycja ligi będzie jeszcze bardziej liczne i jeszcze więcej drużyn przystąpi do rozgrywek – podkreślał Krzysztof Myszka.