W starciu dwóch beniaminków lepszy ten z Rudek

Inauguracja rozgrywek IV ligi odbyła się zaledwie trzy dni temu, a już dziś piłkarze Orlicza walczyli o pierwsze ligowe punkty Rywalem suchedniowskich Orłów był inny beniaminek GKS Rudki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:3. 

Obie drużyny rywalizowały ze sobą w lidze okręgowej, wtedy dwukrotnie lepszy był Orlicz wygrywając w pierwszym meczu 2:0 i w rewanżu 3:1. Czwarta liga rządzi się jednak swoimi prawami. W pierwszym meczu drużyna z Rudek zremisowała z z Pogonią Staszów 1:1, zdobywając tym samym pierwszy punkt w lidze, Orlicz przegrał przed własną publicznością z Buskiem Zdrój 0:2. Środowe spotkanie było okazją dla obu drużyna na zdobycie kompletu punktów, trzy punkty zdobyli piłkarze z Rudek.

– Gratuluje drużynie z Rudek. To nie będzie zawsze tak,że będziemy z nimi wygrywali. Dzisiaj to oni zainkasowali trzy punkty i trzeba to przyznać, że zrobili to zasłużenie. Widać, że mają bardziej doświadczony zespół, widać, że więcej jakości piłkarskiej jest po stronie GKS. O ile, na wiosnę, w klasie okręgowej potrafiliśmy ich zdominować, tak dziś nie udało się tego zrobić – mówił po meczu trener Mariusz Arczewski

– Pierwsze 30 minut meczu, to było dobre pół godziny w naszym wykonaniu, stworzyliśmy sobie kilka wyśmienitych sytuacji, niestety nie wykorzystaliśmy. Wygrywaliśmy 1:0 i mieliśmy mecz pod kontrolą, niestety, jeden błąd zadecydował, że goście wyrównali, poszli za ciosem, strzelili drugą bramkę – mówił trener.

-W drugą połowę po prostu nie weszliśmy, szybko strzeliliśmy trzecią bramkę, zaczął się chaos i nerwowość. Mimo wszystko pozbieraliśmy się w końcówce, strzeliliśmy bramkę, złapaliśmy kontakt. Niestety nie udało się wyrównać – powiedział szkoleniowiec Orłów.

Skoro nie udało się u siebie, poszukamy punktów na wyjeździe, tam będzie może mniejsza presja, Ci chłopcy bardziej w siebie uwierzą, bo ja wiem na co stać mój zespół. My nie przegrywamy z przeciwnikami tylko przegrywamy sami ze sobą. Musimy w siebie uwierzyć, musimy wrócić to tego, czym Orlicz się charakteryzował, to nie jest tak, że zapomnieliśmy jak się gra w piłkę. Musimy się otrząsnąć, frycowe już zapłaciliśmy, dwa mecze przegrane, ale będziemy się dalej bić, runda się dopiero zaczęła – zaznaczał Mariusz Arczewski.

-Zdawaliśmy się sobie sprawę, że największą siłą Orlicza są kontry, dwóch zawodników którzy w okręgówce strzeliło 50 bramek, Kokosza i Staszewski. Nie udało nam się uniknąć błędów przy pierwszej bramce, gdzie był wzorowo wyprowadzony kontratak. Cieszę się, że zespół się podniósł po tej bramce, do przerwy potrafiliśmy doprowadzić  do stanu 2:1. Pod koniec meczu zaczęło nam trochę brakować tlenu, ale stanęliśmy na wysokości zadania i ten cel, który założyliśmy sobie na ten mecz, czyli trzy punkty, udało się zrealizować – powiedział Janusz Cieślak, trener GKS Rudki.

W 3. kolejce spotkań Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe z Czarnymi Połaniec. Mecz odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 17.00.

Orlicz Suchedniów – GKS Rudki 2:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Mateusz Kokosza 13, 1:1 Sebastian Hajduk 38, 1:2 Kacper Wiecha 43, 1:3 Tomasz Lipski 51, 2:3 Łukasz Boleń 82.

Orlicz: Adrian Sitek – Marcin Tacji, Michał Stawiak, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb (39.Ariel Spadło) – Michał Bator (46. Grzegorz Skarbek), Mateusz Tumulec (53. Gerard Strzelec), Karol Świtowski, Tomasz Raczyński (60. Piotr  Grzejszczyk), Mateusz Kokosza, Tomasz Staszewski

GKS: Adrian Bzymek – Tomasz Lipski (68. Jakub Stachura), Bartosz Wiecha (79. Bartosz Borowiec), Kacper Wiecha, Tomasz Broniś, Daniel Dulak, Piotr Maniara, Łukasz Kaczmarek (51. Dawid Kołodziej), Szymon Gryz, Sebastian Hajduk, Radosław Dawidowicz.

żk: Staszewski, Grzejszczyk (Orlicz) – Lipski, Borowiec (Rudki)

Sędziował: Łukasz Kaczmarski

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, wspólnie ze świętokrzyskimi stróżami prawa wyjaśnia okoliczności śmierci mieszkańca gminy Bodzentyn. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, jego zwłoki wyłowiono...
Dziś Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i wręcza im prezenty. W natłoku jego obowiązków, co stało się już tradycją z pomocą przychodzą mu kieleccy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze