W Skarżysku ruszyła Miejska Liga Siatkówki dla dziewcząt ze szkół podstawowych

W poniedziałek 24 lutego, została zainaugurowana w naszym mieście, Miejska Liga piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych. Organizatorem ligi jest Międzyszkolny Klub Sportowy Gala oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji  Skarżysko.

Do udziału w lidze MKS Gala zaprosił wszystkie szkoły podstawowe z terenu miasta oraz gościnnie inne szkoły spoza miasta. Na zaproszenie klubu odpowiedziało  5 szkół podstawowych, które wystawiły do rywalizacji po jednej lub dwie drużyny do każdej z trzech kategorii wiekowych. W ostatniej chwili odwołały swój gościnny udział dwie szkoły z Mirca i Małyszyna.

Rozgrywki  Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej, toczą się w trzech kategoriach tj., dwójki (rocznik 2009), trójki (2008) i czwórki  (2007), do końca roku 2020 w systemie turniejowym, po jednym turnieju w każdym miesiącu nauki.

Poniedziałkowy, pierwszy turniej zgromadził na starcie 15 drużyn, które rozegrały w sumie 33 mecze. Najwięcej zawodniczek zgłosiła Szkoła Podstawowa nr  5 (6 drużyn), kolejne to  SP nr  13 (5 drużyn),  SP nr 1 (2 drużyny) i SP nr 2 oraz SP nr 8 (po 1 drużynie).  Nieobecność innych szkół nie dyskwalifikuje ich z uczestnictwa w kolejnych turniejach. Można uczestniczyć  od drugiego lub kolejnych turniejów. Organizator Ligi oczekuje na zgłoszenia.

MKS Gala dziękuje opiekunom szkolnych drużyn za zaangażowanie przy kompletowaniu składów oraz obecność i nadzór nad dziećmi. Dziękujemy również rodzicom dzieci jednej ze szkół za własną inicjatywę przy zgłoszeniu dzieci do ligowych rozgrywek. Dziękujemy również sędziom, którzy woluntarystycznie prowadzili poszczególne spotkania (Agnieszka, Ewa, Monika, Weronika, Zosia, Iza).

Na zakończenie turnieju, zawodniczki  poczęstowały się słodkościami ufundowanymi przez MKS Gala.

Poniżej przedstawiamy kolejność po pierwszym turnieju ligowym. Widać po rezultatach, które szkoły mają szansę wieść prym w rozgrywkach oczywiście nie odbierając szans pozostałym. To dopiero początek ligi a już widać duże zaangażowanie i zaciętość na twarzach dziewcząt.

Na zakończenie ligi, w grudniu, zawodniczki  z zespołów zajmujących miejsca na podium otrzymają dyplomy, szkoły sprzęt siatkarski a opiekunowie zespołów upominki  rzeczowe.

Wyniki pierwszego turnieju.

Kategoria „dwójki „ 

Miejsce  I – SP 13/ I zespół – 4 pkt,

II – SP 13/II – 3 pkt,

III – SP 1 – 3 pkt,

IV – SP 8 – 3 pkt,

V – SP 5/I – 1 pkt,

VI – SP 5/II – 1 pkt

Kategoria „trójki” 

Miejsce  I – SP 13 – 2 pkt,

II – SP 5/II – 1 pkt,

III – SP5/I – 0 pkt.

Kategoria „czwórki” –

Miejsce  I – SP13/I  – 5 pkt,

II – SP2  – 4 pkt,

III – SP13/II  –  3 pkt,

IV  –  SP5/II  –  2 pkt

V  – SP1  –  1 pkt,

VI  – SP5/I  –  0 pkt

Liga jest organizowana w ramach zadania publicznego: Wspieranie programów i przedsięwzięć profilaktycznych promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego, skierowanych do dzieci i młodzieży, organizowanych na terenie miasta w tym: zajęcia pozalekcyjne. półkolonie, zimowiska.

Następne spotkanie w ramach Miejskiej Ligi  odbędzie się 23.03.2020, o godz. 11.30

MKS Gala Skarżysko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Łańcuszki, piramidy, superoferty, zbiórki... Podczas epidemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa, czy...
Firma Wtórpol i Fundacja Eco Textil przekazały szpitalowi w Starachowicach 30 specjalistycznych łóżek medycznych i 30 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość to 120 tysięcy złotych. Wtórpol...
Interwencja patrolu rozminowania saperskiego była niezbędna po tym, co wydarzyło się w sobotnie (28 marca), wczesne przedpołudnie. Ok. godz. 13, przy ul. Towarowej w Skarżysku-Kam....

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze