V Akademia Biegania „Biegaj z Celsium

Uczniowski Klub Sportowy Celsium zaprasza  na V Akademię Biegania „Biegaj z Celsium”, która odbędzie się
dnia 24 maja 2019 r. o godzinie 9:00 na Stadionie Miejskim w Skarżysku-Kamiennej. Akademia została objęta
Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji
POLSKA BIEGA.

Będzie to już piąta edycja Akademii organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Celsium, przy współpracy z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz skarżyskim Zespołem Szkół Publicznych nr 1.

Celem zawodów jest zwiększenie aktywności fizycznej uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Jednoczenie zawody te przyczyniają się do popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci oraz rozpowszechniania sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku. Przygotowaliśmy dla wszystkich startujących zawodników słodki poczęstunek, atrakcyjne nagrody za biegi indywidualne oraz upominki do wylosowania spośród wszystkich startujących zawodników.

Klasyfikacji będą objęte także szkoły w rywalizacji drużynowej, a za zajęcie miejsc I-III przewidziane są nagrody.
Każdego roku impreza gromadzi na starcie ponad 300 dzieci. To święto sportu na stałe wpisało się w kalendarz
skarżyskich imprez biegowych i pokazało, że najmłodsi skarżyszczanie potrafią i chcą biegać. Również w tym roku liczymy na dobrą zabawę i zdrową rywalizację pomiędzy uczestnikami.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Skarżysko-Kamienna nie przestaje walczyć o tzw. Szybką  Szprychę. Dzisiaj w Urzędzie Miasta Skarżysko-Kamienna odbyła się  konferencja prasowa z udziałem posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz i prezydenta...
W środę, 18 września,  w  Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej  podpisano umowy stypendialne. Stypendia ufundowane przez Zakłady Metalowe Mesko S.A.  trafiły do czternastu uczniów...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze