Ta walka ustawi jego przyszłość na zawodowym ringu

W niedzielę, 28 kwietnia, w Starachowicach odbędzie się Gala Boksu Zawodowego Boxing Night 15. Podczas gali swoją pierwszą zawodową walkę stoczy Jakub Martys ze Skarżyska-Kamiennej, reprezentujący Skarżyski Klub Bokserski. 

Na starachowickim ringu zmierzą się mi.n Andrzej Sołdra z Adamem Koprowskim, Piotr Podłucki z Przemysławem Gordonem, Jakub Dobrzyński z Konradem Dąbrowskim i Marcin Najman z Łotyszem Rihardsem Bigisem. Ta ostatnia walka, to rewanż Najmana za porażkę na Narodowej Gali Boksu w maju ubiegłego roku. Zawodnik Skarżyskiego Klubu Bokserskiego Jakub Martys zmierzy się z Igorem Porębskim z Jaworzna (rekord zawodowy 2-1-0).

Jakub Martys będzie walczył w wadze  półciężkiej (kategoria wagowa 79 kg). Jest Skarżyszczaninem, od pięciu lat mieszka i pracuje  w Krakowie.

– Bardzo dobrze mi się tam mieszka, żyje, trenuje tam cały czas, w klubie Am Nat Gym, mam tam świetne warunki. Jest to rewelacyjne miejsce, wspólnie z trenerem ustalamy plan na cały tydzień oraz  błędy jakie mam poprawić, później weryfikujmy to na treningu w Skarżysku – podkreśla Jakub Martys.

Zbyszek Biber: – Jakub, znasz już kolejnego rywala, z którym zmierzysz się na gali, wcześniej już kilka razu byli zmieniani, czy ten jest już pewny?

Jakub Martys: – Wcześniej Białorusin też był pewny, niestety w tym sporcie kontuzje mogą się wkraść, nie zdziwię się jak dzień przed walką jeszcze mi zmienią rywala.

ZB: – Ciągłe zmiany rywala chyba nie pomagają w przygotowaniach

J.M: – Dwa tygodnie temu się dowiedziałem o nowym rywalu. To jest dalej trzy tygodnie do walki  w żaden sposób nie koliduje to z treningiem, ze względu na to, że już teraz przygotowujemy się pod tego przeciwnika. Tydzień przed walką będziemy ustalać jakąś strategię konkretną, choć nie ukrywam, że już mamy plan na tą walkę.

Z.B:- To jest Twoja pierwsza walka na zawodowym ringu?

J.M: – – Tak jest to moja pierwsza zawodowa walka, to mój debiut.  Oczywiście, jestem osobą, która się bardzo stresuje i już powolutku odczuwam ten stres, ale podejrzewam , że adrenalina zacznie działać w dniu walki i to wszystko się skumuluje ale myślę, że to wyjdzie jak najbardziej na plus.

Z.B: – Jak oceniasz swoje szansę w debiucie na zawodowym ringu?

J.M:- Szansę oceniam na sto procent, nie ma możliwości, żebym przegrał.

Z.B: – Już wcześniej miałeś do czynienia ze sportami walki, jakie to były dyscypliny?

J.M: – Wcześniej walczyłem w MMA, gdzie stoczyłem około 50-60 walk, na zawodowej arenie walczyłem cztery razy, dwa razy wyszedłem zwycięsko, dwa razy przegrałem. Zostałbym w MMA, ale główną przyczyną rezygnacji z tej sztuki walki były zapasy, nie szło mi to, ja się lubię bić , lubię wymieniać ciosy, nie chcę się przewracać i przytulać. Ja chce się bić i dlatego wybrałem boks.

Z.B: Boks w Skarżysku przeżywa prawdziwe odrodzenie

J.M:- Tak , wszystko za sprawą mojego trenera Krzysztofa Ogłozy, który jest fanatykiem boksu, to dzięki niemu powstał w Skarżysku Klub Bokserski,  który odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko na arenie wojewódzkiej, ale i ogólnopolskiej. Chciałem mu serdecznie podziękować, ponieważ gdyby nie mój trener nie wiem czy by jeszcze trenował, nie wiem czy bym jeszcze walczył.  Z wiekiem mija ten ogień, powoli się wypalałem, ale on z powrotem podpalił ten ogień we mnie i myślę, że już tak zostanie do końca życia.

ZB: – Gala w Starachowicach będzie pierwszą, na której się zaprezentujesz, masz już plany na kolejne?

J.M:- Rozmawiałem już z jednym promotorem, który mi zaproponował udział w gali w Ostrowcu Świętokrzyskim, chciał żebym tam zaboksował.  Nie ukrywam , że ta pierwsza walka w Starachowicach jest otwarciem dla mojej bokserskiej kariery, jeżeli wygram, co zakładam i jestem tego pewny, to na pewno coraz to więksi promotorzy będą chcieli mnie na swoich galach. Jeżeli  zdarzy się, ten gorszy scenariusz, to może być różnie, nie wiem czy dostanę drugą taką szansę.Korzystając z okazji chciałem wszystkich mieszkańców Skarżyska i okolic prosić aby mnie mocno dopingowali na gali w Starachowicach.

Z.B: – Dziękuje za rozmowę

Rozmawiał Zbyszezk Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Policyjny trop prowadzi do Bliżyna

Śmieciowa wizytówka miasta

Hala targowa po remoncie

Wiadomości

Zakończył się remont hali na Targowisku Miejskim na Dolnej Kamiennej. Wkrótce sprzedawcy ponownie będą mogli rozpocząć pracę. Remont przeszło wnętrze hali: odnowione zostały pomieszczenia sanitarne...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze