Szkoła Podstawowa nr 7 mistrzem Skarżyska w mini piłce nożnej

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej nr 7 została mistrzem Skarżyska-Kamiennej w mini piłce nożnej. We wtorek, 14 maja, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej rozegrano finały w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi).

Organizatorem mistrzostw był Referat Edukacji przy Urzędzie Miasta, koordynatorem turnieju Dariusz Frydryk. W finałach zagrały cztery drużyny, które zostały wyłonione podczas eliminacji rozegranych w dniu 9 maja, na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej.

O tytuł mistrzowski walczyło osiem  szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 7, SP 8, SP 13 i Prywatna SP.

W wyniku eliminacji do  finałów awansowały drużyny: SP 1, SP 7, SP 8 i SP Prywatna. Turniej finałowy rozegrano na hali sportowej MCSiR (rozgrywki przeniesiono ze względu na złe warunki atmosferyczne).

Mistrzem Skarżyska w mini piłce nożnej została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, trzecie Prywatna Szkoła Podstawowa. Na  czwartym miejscu turniej finałowy zakończyła Szkoła Podstawowa nr 8.

Szkołą Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 1 mają prawo gry w półfinałach wojewódzkich .

Najskuteczniejszym zawodnikiem i strzelcem został Kacper Drzazga z SP 7 – strzelec 11 bramek.

Szkoła Podstawowa nr 7 zagrała w składzie: Kacper Drzazga, Wiktor Grzebała, Kacper Kępa, Igor Krzepkowski, Maciej Miernik, Kacper Niziołek, Wiktor Kowal, Bartłomiej Sobczak, Dominik Dziewit. Opiekun: Łukasz Białek.